Аварійну підпірну стіну храму Івана Золотоустого у Львові відновлять за ₴1,5 млн

СуспільствоОрися Шиян, 21 червня 20179610
Аварійну підпірну стіну храму Івана Золотоустого у Львові відновлять за ₴1,5 млн
фото ЛМР
Стіна давно не ремонтувалась

З резервного фонду міського бюджету виділять кошти на відновлення трьох аварійних об’єктів у Львові. Йдеться про підпірну стінку і сходи храму св. Івана Золотоустого на вул. Лисенка, 43, а також – підпірних стінок біля житлових будинків № 8 і № 10 на вул. Щурата, повідомляє прес-служба ЛМР. Ці об’єкти в аварійному стані тому, а це становить небезпеку для людей.

21 червня на позаплановому засіданні міської комісії з питань ТЕБ і НС погодили виділити кошти з резервного фонду міського бюджету на проведення невідкладних аварійно-відновлювальних робіт щодо цих ділянок.

Для ремонту підпірної стінки і сходів храму Святителя Івана Золотоустого на вулиці Лисенка, 43 Личаківській райадміністрації виділять 1 494 527 грн з резервного фонду міського бюджету. Проектно-кошторисний розрахунок розробив НДІ «Проектреконструкція».

«Через довготривалу експлуатацію підпірної стінки і не проведення підтримуючих ремонтів, а також при непрацюючій дренажній системі, внаслідок чого є перезволоження ґрунту і силове навантаження шару землі на підпірну стінку, довжиною 48 м та висотою близько 3, 5 м, сталося вертикальне відхилення від осі кам’яної вкладки до 5 градусів і часткове руйнування та обвал кам’яної вкладки з природного каменю підпірної стінки, особливо нижньої частини, де випали кам’яні блоки», ― пояснив голова Личаківської районної адміністрації Іван Лозинський.

Також аварійними є сходи перед південним фасадом церкви. Через відсутність ремонтів, навантаження шару землі на огороджуючу стінку кам’яні сходинки частково зруйнувалися.

Загалом на подвір'ї храму треба провести благоустрій та дренаж. Потрібно відвести воду, яка накопичується в землі і тисне на стінку, бо це основною причиною її руйнації, додала начальник управління охорони історичного середовища Лілія Онищенко.

Окрім того, комісія вирішила виділити 280 і 300 тис. грн відповідно на ремонт аварійних підпірних стінок біля будинків №8 і 10 на вул. Щурата.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук