У центрі Львова реставрують довоєнні балкони

Головні новини Львова 19.06Марічка Крижанівська, 19 червня 2017, 16:49 714 0

У Львові, на вул. Дорошенка, реставрують сім довоєнних балконів на унікальному будинку у стилі сецесії. Таких у місті нині збереглися одиниці. Рятують пам'ятку спільними зусиллями мешканці, міська рада і німецьке товариство GIZ.

Будинок на вулиці Дорошенка, 15 ― один із найкращих зразків сецесії довоєнного Львова.

«Він збудований в 1907-1909 році за проектом Тадеуша Обмінського, одного із кращих архітекторів сецесії у Львові. І він має дуже гарне оздоблення, в тому числі і металеве, ці балкони на будинку всі різні, кожен має різні огорожі, вони давно не ремонтувалися і потребували відновлення», ― прокоментувала Лілія Онищенко, начальниця управління охорони історичного середовища.

Це є житловий будинок, на відновлення аварійних балконів мешканці не мають коштів. Тому у межах спільного проекту роботи оплатили міська рада і німецьке товариство GIZ, власники квартир додали тільки по 500 гривень за балкон.

«Протягом трьох років мова йде про цю реставрацію. І нарешті ця програма реалізувалася у нас. І ми дуже раді, але трошки затягнули вони з ремонтом, тому що з минулого літа це почалося», ― розповіла мешканка будинку Ірина Григорівна.

Такі роботи проводить львівський підрядник ПП «Оберіг Груп», але наших фахівців консультують німецькі колеги.

«Українці багато чого знали, але у німців не було такої війни, у них ці традиції збереглися і пішли далі. В нас вони були перервані, ви знаєте, які були обставини у Львові: наших фахівців всіх вивезли в Сибір і ситуація наново починає відроджуватися. Кращі німецькі реставратори по металу, по каменю, по розписах приїжджають у Львів», ― пояснив керівник підрядної організації Віктор Проданчук.

Відновити 7 балконів у будинку на Дорошенка обіцяють до вересня.

Німецько-український проект «Муніципальний розвиток та оновлення старої частини міста Львова» GIZ уже кілька років працює у Львові, але зараз мають останні спільні роботи.

«З 2012 року діє ця програма фінансування реставрації балконів спільно з містом і цього року ми вже відреставрували кілька суттєвих гарних балконів», ― повідомила експерт проекту GIZ із Берліна Аннемарі Роте.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук