Автобуси ЛАЗу мають лише до 30% вітчизняних деталей, – експерт
Більшість комплектуючих і деталей транспортних засобів, які випускає ЛАЗ – це закордонні продукти. У транспорт, який робить завод, елементи вітчизняного виробництва становлять 15-30%, – вважає генеральний конструктор НТЦ «Автополіпром» Станіслав Войтків.
Про це він повідомив 7 лютого під час прес-конференції.
«Підготовка до Євро-2012 йде дуже слабенько. Ми зрушились влітку, будуємо стадіон, аеропорт, але в плані транспортного забезпечення не все так добре. Держава за попередні роки, на жаль, не спрацювала і не підготувала державну програму для того, щоб вітчизняні транспортні засоби і підприємства, які займаються комплектуючими засобами, були залучені до підготовки до Євро-2012», – сказав Станіслав Войтків.
З його слів, лише один ЛАЗ серед інших виробників автобусів в Україні має державне замовлення на виготовлення транспорту.
С.Войтків наголосив, що український ринок автобусів загального призначення ніяк не захищений від експансії імпортних автобусів, що вже були у вжитку, та дешевих автобусів китайського виробництва, які не відповідають вимогам українського законодавства щодо їхньої конструкції. Він також наголосив, що на сьогодні майже всі моделі автобусів, які виготовляють в Україні, створені на базі імпортних шасі вантажних автомобілів (переважно російських, китайських, індійських, корейських і японських виробників) або агрегатів трансмісії і ходової частини азійського та європейського виробництв.
Своєю чергою, директор ТзОВ «Компанія ВЕЕМ-Металавтопром» Богдан Шевців повідомив, що його підприємство, що працює у Львові, виготовляє понад 70 видів сидінь для різноманітного транспорту і продає вироби в Росії, Україні, Білорусі тощо. Крім того, компанія отримала замовлення на виготовлення сидінь для вертольотів від однієї із закордонних компаній, що проводить збір вертольотів на території України, а також замовлення від російських постачальників сидінь – розробити сучасне сидіння для автобусів, які будуть обслуговувати Олімпіаду 2014 року в Сочі.
«Ми готові також вчасно і якісно виконати замовлення ЛАЗу, про що вже офіційно звертався і до цього підприємства, і до Львівської міськради. Позитивної відповіді на ці звертання поки що немає», – сказав Шевців.
Як інформував ZAXID.NET , голова фракції «Фронту змін» у Львівській міській раді Михайло Хміль звернувся з проханням розглянути можливість закупівлі сидінь для автобусів і тролейбусів, які для Львова виробляє ЛАЗ до Євро-2012, у львівської компанії «ВЕЕМ-МеталАвтопром», адже зараз автобусний завод купує імпортні сидіння з Китаю.
За словами Хміля, на підприємстві зараз працює понад сто осіб, підприємство має десятирічну історію, виготовляє сидіння фактично для всіх видів транспорту, зокрема залізничного, а вся продукція – сертифікована.
Нагадаємо, Кабмін і ЛАЗ у березні 2010 року у Львові підписали меморандум про співпрацю. Меморандум підписали віце-прем’єр-міністр України з питань Євро-2012 Борис Колесніков та гендиректор підприємства ЗАТ "Львівський автобусний завод" Ігор Чуркін. Меморандум передбачає, що ЛАЗ виготовить 1500 автобусів та 500 тролейбусів для міст, які прийматимуть Євро-2012.Для Львова ЛАЗ зробить 92 автобуси і 60 тролейбусів.