Азаров просить Європейський суд анулювати "непропорційні" санкції ЄС

Екс-прем'єр України Микола Азаров просить анулювати санкційні рішення ЄС, посилаючись на непропорційність обмежувальних заходів, які Євросоюз ввів проти нього.

Про це в понеділок, 28 липня, повідомив заступник голови Громадської комісії з розслідування та попередження порушень прав людини в Україні Станіслав Батрин, передає ZAXID.NET.

За його словами, Азаров посилається на п'ять правових аргументів на підтримку своєї заяви:

1. Порушення обов`язку мотивувати підстави накладення санкцій: в цій частині заявник посилається на те, що він, як і суд, позбавлений можливості надати актам оцінку на предмет законності.

2. Порушення фундаментальних прав: в цій частині заявник посилається на те, що накладення санкцій порушує його право власності та право на здійснення господарської діяльності, посилаються на непропорційність обмежувальних заходів. Останнім доводом також посилаються на порушення права на захист.

3. Зловживання повноваженнями: в цій частині заявник посилається на те, що Рада зловживала повноваженнями, оскільки введення обмежувальних заходів відносно заявника переслідувало собою інші цілі, аніж підтримка верховенства права та поваги до прав людини в Україні.

4. Порушення процедури: в цій частині заявник посилається на порушення права на об`єктивне ставлення, порушення права на справедливе і чесне поводження відносно нього, та порушення права на ретельне дослідження фактів.

5. П`ятим доводом заявник посилається на помилку в оцінках.

Крім іншого, Азаров просить стягнути з відповідача судові витрати.

Нагадаємо, у березні ЄС включив колишнього українського прем'єра до списку санкцій за порушення прав людини під час розгонів демонстрацій у Києві в грудні 2013 – лютому 2014 років.

У квітні стало відомо, що Азаров намагається скасувати через Європейський суд з прав людини візові та фінансові санкції Євросоюзу.

З початку липня Азаров перебуває у міждержавному розшуку.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук