Банки Львівщини не хочуть кредитувати АПК через високі ризики

Економіка1 лютого 20110

Банки Львівщини не хочуть кредитувати агропромисловий комплекс області через високі ризики, - повідомили представники банків під час робочої зустрічі з головою Львівської ОДА Михайлом Цимбалюком та заступниками голови Львівської облради Валерієм П’ятаком і Петром Колодієм 1 лютого.

Так, представник "КредоБанку" наголосив, що його банк підходить до кредитування села Львівщини вкрай обережно, бо багато проектів, для яких були надані кредити, виявилися невдалими. За його словами, рівень ризиків в АПК Львівської області на сьогодні є "неприпустимим".

Водночас начальник головного управління з питань АПК Львівської ОДА Дмитро Мороз наголосив, що сільське господарство Львівщини потребує 300 млн грн додаткових ресурсів. Водночас він наголосив, що загалом процент повернення кредитів від АПК є "дуже високим", і виключенням з цього правила є лише окремі "недобросовісні" представники цієї галузі.

Водночас керівник управління НБУ у Львівській області Іван Гаврилець повідомив, що загальна сума кредитування села 2010 року з боку банківської системи Львівщини становила 268 млн грн, або 5% від загальної суми виданих кредитів. В середньому кредити видавали під 25% річних.

Окрім питання АПК, представники банківської системи Львівської області обговорили також загальні проблеми банків у регіоні, наголосивши насамперед на проблемі повернення наданих кредитів, адже, як зазначив представник ЛФ АТ "БрокбізнесБанк", "дехто зробив собі бізнес на тому, що не повертає кредити". Також вони наголосили на проблемі у судовій гілці влади, оскільки деякі суди, за їх словами, приймають неоднозначні рішення і затягують справи, що стосуються кредитів.

Також представники банків Львівщини висловили побажання, щоб влада була для банківської системи гарантом у тому, що стосується кредитування. Голова Львівської ОДА Михайло Цимбалюк підтримав таку позицію.

Як інформував ZAXID.NET , на робочій зустрічі 1 лютого керівник управління НБУ у Львівській області Іван Гаврилець поінформував, що на 1 січня 2011 року заборгованість мешканців Львівщини за банківськими кредитами склала 16,5 млрд грн.

На нараді були присутні представники Львівського обласного управління ВАТ "Державний Ощадний банк України", ЛФ АТ "Райффайзен банк Аваль", Західного регіонального управління ПАТ КБ "Приватбанк", ПАТ АКБ "Львів", ПАТ "Кредобанк", ПАТ "Фольксбанк", ЛФ АТ "Український інноваційний банк", ЛФ АТ "Брокбізнесбанк", ПАТ "Промінвестбанк", ПАТ "Укргазпромбанк", ЛТУ ЗРД АТ "Укрсиббанк" та інших.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук