Без змін до Конституції перейменувати Дніпропетровськ і Кіровоград не вдасться, – Парубій

В Конституції є вичерпний список областей України

Голова Верховної Ради Андрій Парубій переконаний, що ніщо не завадить перейменуванню українських міст і дати їм українські назви замість «назв катів».

Про це він сказав у інтерв’ю каналу «Рада», відповідаючи на питання щодо перейменування населених пунктів в Україні в рамках декомунізації, передає УНІАН.

«Фактично, ми на дві третини вже виконали ті завдання, які ставили перед собою. А може, навіть трішки більше», – повідомив Парубій.

Водночас, зауважив він, лишилися ще «проблемні» питання, зокрема, щодо перейменування Кіровограда і Дніпропетровська.

«Юристи дають аргументи, що тут має бути особлива процедура, оскільки в Конституції України є вичерпний перелік областей, які є в Україні. І вони переконані, що мають бути зміни до Конституції для того, щоб ми зробили це перейменування», – сказав голова ВР.

Парубій повідомив, що для вирішення цього питання збиратиме робочу групу за участі юристів.

«Але можу сказати чесно і відповідально: ніщо не може стати на заваді, щоб чимшвидше українські міста носили українські назви, а не назви катів, які знищували наших батьків… Не може існувати на карті України ніякого Кіровограда, ніякого Дніпропетровська», – наголосив Парубій.

Нагадаємо, що зараз у парламенті зареєстровано проект постанови № 3864 про перейменування Дніпропетровська на Дніпро, а також проект постанови № 4077 про перейменування Кіровограда на Інгульськ. Водночас профільний комітет ВР рекомендував парламенту перейменувати Кіровоград на Кропивницький.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук