В Україні залишилося декомунізувати ще 299 населених пунктів

В Україні у межах процесу декомунізації необхідно перейменувати ще 299 населених пунктів. Про це йдеться в повідомленні прес-службі Інституту національної пам'яті.

«Всього станом на 12 травня 2016 року декомунізовано 688 адміністративно-територіальних одиниць. Залишилося перейменувати 299», – йдеться в повідомленні.

Голова Українського інституту національної пам'яті Володимир В'ятрович зазначив, що декомунізація триває.

«Те, що ми досягли переломного моменту перейменування населених пунктів, адже нові назви отримали вже більше половини з тих, що підпадали під дію декомунізаційного законодавства, свідчить про незворотність процесу. Хоча імплементація досягнутих результатів вимагає зусиль від кожного з нас. Наступним кроком має стати перейменування інших 299 населених пунктів, зокрема – Дніпропетровська та Кіровограда. Тому найближчим часом карта України повністю повинна позбутися слідів тоталітарної топоніміки», – сказав В'ятрович.

Нагадаємо, 12 травня Верховна Рада перейменувала низку населених пунктів на окупованих територіях Донецької і Луганської областей, а також анексованого Криму.

Зазначимо, у квітні 2015 року Верховна Рада України прийняла закон про засудження комуністичного та нацистського режимів. За даними УІНП, нові назви у зв'язку із дією закону повинен отримати 941 населений пункт. Демонтаж всіх пам'ятників і меморіальних знаків, як і перейменування вулиць та міст, повинен завершитися в Україні до 21 травня 2016 року.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук