Безробітні та пенсіонери 2017 року припинили фінансувати партію «Батьківщина», — ЗМІ

Натоміcть позаторік вони надіслали партії 7,5 млн грн

Тепер політсилу фінансують структури, афілійовані з керівником київського обласного осередку партії Костянтином Бондарєвим

Упродовж 2017 року фізичні особи припинили спонсорувати ВО «Батьківщина». З лютого 2017 року партія, згідно із фінансовим звітом, не отримала жодного добровільного чи членського внеску від фізичних осіб. Водночас у 2016 році таких внесків було на 7,5 млн грн, їх робили безробітні, пенсіонери, медики та освітяни. Про це повідомив проект журналістських розслідувань Bihus.Info.

Журналісти проаналізували фінансові звіти партії за чотири квартали 2017 року. Останні 630 тис. грн внесків «Батьківщина» отримала на початку 2017 року. Натомість протягом всього року партію фінансували компанії, пов'язані з керівником київського обласного осередку ВО «Батьківщина» Костянтином Бондарєвим. Загалом, компанії надіслали партії понад 1,7 млн грн.

ТОВ «Агроконтакт» тричі вносило пожертви на 445,9 тис. грн. Керівниця компанії – екс-помічниця Бондарєва Світлана Тараненко. Інша фірма Тараненко – «Квік-Принт» докинула партії ще 398,9 тис. грн. Компанія «Форкіада», в якій Тараненко була директором раніше – перерахувала партії 149,95 тис. грн.

Фірма «Іліор» пожертвувала «Батьківщині» 147 тис. грн (керівником є колишній працівник ТОВ «Торговий дім «Бондарєв»). Компанія «Торговий дім «Бондарев» також володіє будівлею, в якій знаходиться приймальня нардепа від «Батьківщини» Сергія Власенка й офіс ломбарду «Дешева готівка», який перерахував родині Тимошенко 2,4 млн грн.

Окрім того серед донорів партії – «Марбург рент» (617 тис. грн), за адресами нерухомості якої розміщено відділення ломбарду «Дешева готівка». Крім того, «Марбург рент» орендує площі компанії «Торговий дім «Бондарєв».

Як писав ZAXID.NET, у 2016 році партії «Батьківщина» спонсори перерахували 7,5 млн гривень. Майже усі жертводавці мешкають на Київщині, а гроші вони перераховували часто в один день та однаковими сумами. Серед народних утримувачів партії є безробітні, пенсіонери, медики та освітяни. Утім, у своїх свідченнях для Національного агентства із запобігання корупції, багато спонсорів зазначили, що грошей «Батьківщині» не давали.

З червня 2017 року було відкрито кримінальну справу щодо недостовірних даних у фінансовому звіті партії.

Лідерка партії «Батьківщина» Юлія Тимошенко заявляла, що перевірка фінансування партії з боку Національного агентства з питань запобігання корупції є «тиском на опозицію».

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук