Рух ЧЕСНО оприлюднив розслідування про спонсорів партії «Батьківщина»

Партію торік фінансували пенсіонери і безробітні, майже усі - мешканці Київської області

У 2016 році партії «Батьківщина» спонсори перерахували 7,5 млн гривень. Майже усі жертводавці мешкають на Київщині, а гроші вони перераховували часто в один день та однаковими сумами. Серед народних утримувачів партії є безробітні, пенсіонери, медики та освітяни. Утім, у своїх свідченнях для Національного агентства із запобігання корупції, багато спонсорів зазначили, що грошей «Батьківщині» не давали.

Про це йдеться у дослідженні аналітиків руху «ЧЕСНО», який вони оприлюднили 23 березня.

Усі донори, яких удалося ідентифікувати громадському руху ЧЕСНО, — з Київщини.

У рамках перевірки, ініційованої НАЗК, співробітники Нацагенства з’ясовували у спонсорів «Батьківщини» в області, чи вони справді перераховували власні кошти на рахунок партії. За даними ЧЕСНО, більшість «вкладників» вперше дізнались про те, що перераховували комусь кошти саме від працівників агентства. Люди здивовані і налякані тим, що їхні персональні дані використовують сторонні особи.

Всі спонсори партії, які дали пояснення співробітниками НАЗК під час виїзної перевірки, стверджують, що не перераховували грошей, та й не могли цього зробити, оскільки не мають таких сум. При цьому значна частина з них передавали свої документи саме представникам партії «Батьківщина» напередодні останніх місцевих та парламентських виборів.

У фінансовому звіті «Батьківщини» фігурує Лідія Федорівна з Василькова. Вона теж не перераховувала коштів партії: «Ні, не здійснювала (внесків на користь партії «Батьківщина» - прим. авт.). Нічого не відомо (про перерахунки - прим. авт.)». Жінка заявила, що 4 тис. гривень, які вона нібито перерахувала «Батьківщині» у четвертому кварталі, — це «дуже велика» сума для неї.

У коментарі руху ЧЕСНО народний депутат, заступник голови фракції «Батьківщина» у ВРУ Сергій Соболєв, зазначив - не бачить нічого дивного у тому, що пенсіонери фінансують партію.

«Я нічому тут не здивуюсь… У Запорізькій області інвалід-пенсіонер прийшов в партійний офіс, сказав, що готовий віддати 20 000 на фінансування партії, оскільки він вважає, що це його політична сила… Це не залежить від того, людина інвалід або ще хтось. Є різні люди — вони можуть абсолютно нормально так само, наприклад, і по бізнесу. З кимось ти ведеш переговори, просиш 5 копійок і він зажимає, хоча може дати умовно 500 тисяч. А з іншого боку, може прийти підприємець найдрібніший і каже, що «хлопці, ви мені до вподоби, я готовий допомагати, чим я можу допомогти?», – сказав Соболєв.

Наразі, як стало відомо руху ЧЕСНО, НАЗК проводить перевірку в офісі «Батьківщини». Перевіряють законність використання державних коштів та отримання надходжень від фізичних осіб.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук