Білорусь відмовилась екстрадувати банкіра, який вивів з України 44 млн доларів

Білорусь надала екс-банкіру статус біженця, пославшись на те, що його переслідують в Україні з політичних мотивів

Голова правління банку «Київська Русь» Віктор Братко

Білорусь відмовила Україні у видачі колишнього голови правління банку «Київська Русь» Віктора Братка, якого українські правоохоронні органи звинувачують виведенні з України понад 44 млн доларів в 2015 році. Про це повідомила білоруська служба «Радіо Свобода».

У серпні 2016 року Віктора Братка оголосили в міжнародний розшук, а через два роки він був затриманий білоруською міліцією і поміщений під варту. Через три місяці після затримання, 9 листопада 2018 року, він був звільнений рішенням заступника прокурора Мінська, оскільки того ж дня Департамент громадянства і міграції Міністерства внутрішніх справ Білорусі надав йому статус біженця.

В одному з рішень українського суду уточнюється, що Білорусь надала екс-банкіру статус біженця, пославшись на те, що його переслідують в Україні з політичних мотивів, і відмовилася видати його. Пізніше з цієї причини Інтерпол виключив Братка з міжнародного розшуку. Тепер український суд зобов'язав правоохоронні органи завершити досудове слідство протягом 2 місяців і затвердити процесуальне рішення – розслідування у справі Віктора Братка триває більше 4 років.

Адвокати екс-банкіра відмовилися сказати, чим він займається в Білорусі і в якому місті зараз живе. За їхніми словами, у слідчих було достатньо часу, щоб зібрати докази провини або невинності Братка та висунути обвинувачення або закрити справу.

За версією слідства, Віктор Братко за безцінь продав дві офісні будівлі в Києві та Львові, які були передані в заставу банку. Цю операцію він провів за день до введення тимчасової адміністрації в банку відповідно до рішення Національного банку України. В рамках кримінальної справи все його рухоме і нерухоме майно було заарештовано.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук