Більшість українців не підтримують надання Донбасу особливого статусу та амністію сепаратистів

Більше половини громадян України негативно сприймають ідею надання Донбасу особливого статусу. Про це свідчать результати березневого опитування соціологічної служби Центру Разумкова, оприлюднені 28 квітня.

Відповідно до результатів дослідження, не підтримують надання Донбасу особливого статусу 56,4% опитаних. Підтримують таку ідею близько чверті опитаних – 23,8%, ще 19,8% респондентів не змогли визначитися з відповіддю на питання.

Цікаво, що відносна більшість жителів Донбасу, з територій, які контролює Україна, виступили проти «особливого статусу». Також проти висловилися жителі Центрального та Західного регіонів. Лише у Східному регіоні відносна більшість опитаних підтримують надання Донбасу особливого статусу.

Ідею проведення виборів на окупованих територіях Донбасу до взяття їх під контроль українською владою не підтримує 52,5% опитаних. Підтримують таку ідею 31,2% опитаних, решта — не змогли визначитися з відповіддю на питання.

Відносна більшість опитаних – 42,35% опитаних — також не підтримують амністію для всіх учасників сепаратистських рухів, які не вчинили тяжких злочинів. Підтримують таку ідею 31,2% респондентів, решта — не змогли визначитися з відповіддю на питання.

Не підтримують таку ідею абсолютна більшість жителів Західного регіону та відносна більшість жителів Центрального регіону. Підтримують таку ідею відносна більшість опитаних на Півдні та Донбасі. У Східному регіоні частки респондентів, які підтримують (36,7%) та не підтримують (36,5%) цю ідею статистично значуще не відрізняються.

Зазначимо, у межах дослідження було опитано 2018 респондентів віком від 18 років у всіх регіонах України, за винятком Криму та окупованих територій Донецької та Луганської областей. Вибірка опитування будувалася як багатоступенева, випадкова із квотним відбором респондентів на останньому етапі. Теоретична похибка вибірки не перевищує 2,3% з імовірністю 0,95.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук