Більшість українців виступають за референдум щодо відкритого ринку землі

Влада готується до відкриття ринку землі попри те, що більшість українців цього не бажає

ЕкономікаВолодимир Пиріг, 11 листопада1241

Понад 77% громадян України взяли б участь у референдумі про скасування мораторію на купівлю-продаж землі сільськогосподарського призначення, якби він відбувся, свідчать дані опитування, яке провела соціологічна служба Центру Разумкова з 1 по 7 листопада 2019 року.

Згідно з опублікованими в понеділок, 11 листопада, результатами дослідження, більшість українців вважають, що питання введення ринку землі та скасування мораторію на купівлю-продаж землі сільськогосподарського призначення потрібно виносити на всенародний референдум. Такої думки дотримуються 67,7% респондентів, 20,5% опитаних вважають, що це питання не варто виносити на референдум, інші – не визначилися з відповіддю.

Понад три чверті опитаних (77,6%) взяли б участь у такому референдумі, якби він відбувався найближчої до дати опитування неділі, не взяли б участі 11,2%, решта опитаних не визначилися з відповіддю.

Якби такий референдум відбувся, то абсолютна більшість проголосували б за продовження мораторію (63,4% всіх опитаних або 68,3% тих, хто взяв би участь у референдумі).

При цьому кожен четвертий із тих, хто взяв би участь у референдумі (23,2%) або 20,1% усіх опитаних проголосували б за введення ринку землі та скасування мораторію. Решта опитаних не визначилися з відповіддю.

Водночас ставлення міського та сільського населення до впровадження ринку землі сільськогосподарського призначення суттєво не відрізняється: проголосували б за продовження мораторію 60,9% міських жителів і 68,9% сільських жителів. Введення ринку землі та скасування мораторію на купівлю-продаж землі сільськогосподарського призначення підтримали б 20,6% міських жителів і 18,9% сільських жителів, решта опитаних не визначилися з відповіддю.

Під час дослідження було опитано 2015 респондентів віком від 18 років у всіх регіонах України, за винятком Криму й окупованих територій Донецької та Луганської областей за вибіркою, що репрезентує доросле населення країни за основними соціально-демографічними показниками.

Вибірка опитування будувалася як багатоступенева, випадкова із квотним відбором респондентів на останньому етапі. Теоретична похибка вибірки (без врахування дизайн-ефекту) не перевищує 2,3% з імовірністю 0,95.

Нагадаємо, питання відкриття ринку землі й скасування мораторію на її продаж, який фактично діє з 2001 року, почало активно просуватися після вступу на посаду президента Володимира Зеленського. Воно активно обговорювалося і за попередньої влади, однак до реальних кроків тоді так і не дійшло.

Вперше Зеленський анонсував відкриття ринку землі 8 серпня 2019 року на бізнес-форумі в Туреччині, заявивши, що ринок землі запрацює в 2020 році.

19 вересня Зеленський заявив, що ринок землі в Україні запустять 1 жовтня 2020 року.

20 вересня, попри протести аграріїв, Міністерство фінансів оприлюднило законопроект про ринок землі. Він передбачає, що з 1 жовтня 2020 року скасовується заборона на продаж земель сільськогосподарського призначення. Можливість купувати землю буде в українських фізичних та юридичних осіб, територіальних громад та держави. Переважне право на викуп землі матимуть її орендарі.

Концентрація землі у власності одного суб’єкта визначена на рівні 15% області та 0,5% країни. Землі державної та комунальної власності будуть реалізовуватися на торгах.

11 листопада аграрії в низці областей України вийшли на протест через намір Верховної Ради розглянути законопроект про скасування мораторію на продаж землі без проведення парламентських слухань. Вони вимагали зняти законопроект з розгляду, однак депутати не зробили цього.

Володимир Зеленський 11 листопада оприлюднив відеозвернення, в якому побіцяв, що питання продажу української землі іноземцям буде вирішуватися на всенародному референдумі.

Також зазначимо, що, попри мораторій на продаж землі, нею торгують по всій Україні.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук