Біля собору св. Юра у Львові пересадили дерева

Головні новини Львова 11.11Ірина Ващишин, 11 листопада 2015, 12:47 2191 0
дивіться також

У сквері навпроти собору св. Юра сьогодні пересаджують дерева. Це було передбачено у проекті реконструкції площі перед церквою. Згідно з ним частина скверу відійде під дорогу. Відтак, молоді дерева, які росли на цій ділянці, вирішили врятувати від вирубування.

Фахівці ЛКП «Зелений Львів» обрали для пересаджування шість дерев віком до тридцяти років, бо старші насадження вже не приживуться на новому місці. Серед обраних стовбурів – липи, клени, акація, ясен та ще декілька інших порід.

Аби витягти їх із землі, комунальники найняли спеціальну техніку та підйомний кран. «Техніку і людей ми шукали таких, які вже займалися цими видами робіт. Щоб це були не випадкові люди, тому що нам важливо правильно пересадити дерева і щоб вони потім прижилися. Для підживлення коренів маємо спеціальні добрива і сподіваємося навесні побачити ці дерева у доброму стані», – зазначив начальник управління екології та благоустрою Андрій Галушка.

Та окрім застосування техніки, дерева викопували також і вручну.

«Звісно, є ризик пошкодити деякі корені, тому мусимо робити це обережно. Особливо важливо зберегти неушкодженими дрібні корінчики, які ростуть від основних, бо саме через них дерево згодом укріплюється на новому місці. При цьому дуже важливо, щоб воно залишалось деякий час нерухомим. Тому вже пересаджені дерева ми фіксуємо спеціальними розтяжками і так захищаємо їх від вітру та розхитувань», – пояснив головний інженер ЛКП «Зелений Львів» Володимир Чешинський.

Під час розкопування коріння працівники «Зеленого Львова» натрапляли також на деякі підземні комунікації – труби чи кабелі. Їх намагались обходити, щоб уникнути пошкоджень мереж.

Вартість робіт склала 58 тисяч гривень. Здебільшого – це вартість орендованої техніки. Кошти надали із міського бюджету.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук