Благодійний Фонд Макартурів тікає з Росії

СвітЛюбко Петренко, 22 липня 20157570
Благодійний Фонд Макартурів тікає з Росії
Джулія Сташ

Один з найбільших у світі незалежних благодійних фондів США – MacArthur Foundation – припиняє роботу в Росії. Про це повідомило видання Chicago Sun-Times з посиланням на слова віце-президента фонду Енді Соломона.

«З жалем, але з упевненістю в правильному рішенні сповіщаємо, що Фонд Макартурів закриває свою філію в Москві», - повідомив Енді Соломон.

Президент MacArthur Foundation Джулія Сташ так пояснила причини цього рішення: «Ми повністю незалежні від уряду Сполучених Штатів і не отримуємо від нього  фінансування. Ми ніколи не підтримували політичну діяльність чи інші дії, які можуть бути обґрунтовано витлумачені як «небажаним». Тим не менше нові російські закони дозволяють владі втручатися в діяльність неурядових організацій. Ця обставина змусила Фонд закрити свій московський офіс».

Заснований 1978 року фонд Джона Д. і Кетрін Т. Макартурів – приватна незалежна благодійна організація зі штаб-квартирою в Чикаго. Головна декларована мета фонду – «підтримка яскравих творчих особистостей та колективів людей, які сприяють формуванню справедливішого, екологічно чистішого та безпечнішого світу». За час своєї діяльності Фонд встиг профінансувати проектів на суму понад 4 млрд доларів США.

Фонд також підтримує проекти у сфері захисту прав людини, глобальної безпеки та охорони навколишнього середовища, сприяє поліпшенню якості життя людей, допомагає науковим дослідженням, просвітницькій діяльності, розвитку творчого потенціалу особистості та зміцненню суспільних інститутів.

Відповідно до законів США фонд не підтримує політичну діяльність і не надає пожертвування організаціям, що займаються політичною діяльністю.

Постійне представництво фонду функціонувало в Москві з 1992 року. «Грантова діяльність Фонду в Росії спрямована ​​на підтримку ефективних механізмів захисту прав людини і сприяння участі Росії в багатосторонніх зусиллях з вирішенню глобальних проблем», – читаємо на сайті організації.

 
Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів

Дискусія

Для того, щоб залишити коментар, необхідно увійти
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук