Боржавською вузькоколійкою пустять старовинний німецький паровоз

Боржавською вузькоколійкою пустять старовинний німецький паровоз
фото Panoramio
Нині таких паротягів в Україні збереглося небагато

На Боржавській вузькоколійці незабаром курсуватиме німецький паровоз ГР-280, який в серпні цього року мають доправити з Гайворона Кіровоградської області. Про це повідомила прес-служба Закарпатської облдержадміністрації.

Пілотний проект із введення паровоза в експлуатацію був ініційований Мінінфраструктури спільно з партнерами з Німеччини та Швейцарії.

Планується, що він курсуватиме вузькоколійкою між Іршавою, Хмільником і Виноградовим по п’ятницях і суботах.

«Паровоз буде тягнути три пасажирських вагони і один вантажний для велосипедів, дрібного вантажу і організації громадського харчування. Усі вагони – місцеві, тобто з Боржавської вузькоколійки», – наголосили у прес-службі.

Як зазначається, паровози серії ГР виготовлялися в Німеччині з 1947 до 1956 рр. в рамках репарації СРСР.

В Україні нині в справному стані їх збереглося всього кілька. Так, один з потягів цієї серії перебуває в музеї Старе село в Колочаві на Закарпатті.

До слова, на Івано-Франківщині діє мережа гірських вузькоколійних залізниць під назвою «Карпатський трамвай». Парк нині складається з потягів ТУ6П-0037, двох пасажирських вагонів і відкритої платформи. Сучасний маршрут пролягає від селища Вигода через лісоділянку та селище лісорубів Міндунок до урочища Сенечів, зокрема над річкою Мізунка.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук