Будівельники публічно попросили Генконсульство Польщі у Львові погасити борг
Генеральне консульство Республіки Польща у Львові заборгувало за виконані роботи з будівництва нової резиденції консульства за адресою вул. І.Франка, 108 у Львові генеральному підряднику будівництва ТзОВ «Компанія «ВЕЕМ-Будсервіс» понад 4 млн грн. Про це 30 серпня під час прес-конференції повідомив директор компанії Володимир Бригадир.
В.Бригадир пояснив, що з ініціативи замовника до робочого проекту були внесені суттєві зміни, що позначилися і на вартості будівництва. Укладено додаткові угоди, деякі роботи регламентувалися усною домовленістю.
Фінансовий директор групи компаній "ВЕЕМ" Ольга Скиба додала, що зараз замовник апелює до терміну "тверда ціна" і тому не бажає доплачувати. Вона зазначила: "Додаткові угоди, укладені з нами, нівелюють поняття твердої ціни, тим більше, що частина цих робіт заактована, акти підписані замовником".
В.Бригадир повідомив, що "деякий період часу, поки польська сторона отримувала право власності на об’єкт, вона вела себе досить спокійно і обговорювалися варіанти виходу з ситуації. Були пропозиції наші і були пропозиції польської сторони. З моменту, коли було отримано рішення виконкому Львівської міської ради про те, що об’єкт належить Генконсульству, позиція кардинально змінилася. Польська сторона почала діяти з позиції сили. Доведено до нашого відома про нарахування штрафних санкцій, зняття банківської гарантії, практично примусово нас хочуть вигнати з об’єкту", - заявив він.
Директор юридичної фірми "Аміда", що представляє інтереси забудовника, Андрій Потинський повідомив, що на сьогодні зібрана достатня доказова база для звернення до суду.
Зокрема, компанія отримала висновок судової будівельної технічної експертизи НДІ судових експертиз, яка підтверджує, що обсяг виконаних підрядником робіт - 42 млн 800 тис. грн, а не менше.
А.Потинський додав, що документи, отримані Генконсульством для оформлення права власності на об’єкт, зокрема, сертифікат відповідності в Інспекції Держархбудконтролю у Львівській області, теж опосередковано підтверджують, що у замовника немає претензій щодо якості і обсягів виконаних робіт до генпідрядника.
Подавати до суду на Генконсульство компанію стримує нерівність статусів. "Треба враховувати нерівність статусів цих сторін. Генконсульство – міжнародна консульська установа, що захищається польськими законами. Яким чином стягнути з консульства заборгованість? Це рішення потрібно отримати на території України, допустити його до примусового виконання на території Польщі, а польські суди не відомо як подивляться на таку обставину. Вони можуть визнати, що рішення України не є обов’язковим для виконання на території Польщі. – прокоментував А.Потинський - Якщо б це був простий український замовник і простий український підрядник, цю ситуацію у правовій площині було б можна розв’язати. У цьому випадку є різні юрисдикції і вирішувати ситуацію складно".
Тому, за словами юриста, "керівництво компанії зібрало журналістів, щоб цю прес-конференцію почули посадовці у Генконсульстві і належним чином на неї відреагували - сіли за стіл переговорів. Представники компанії сподіваються, що замовник добровільно погодиться визнати заборгованість і сплатити її. Таким чином конфлікт буде вирішено без доведення його до судового врегулювання".