Буревій на Закарпатті пошкодив одну з найстаріших дерев'яних церков України і Європи

Церква у селі Колодне до буревію

На закарпатській Тячівщині ураган пошкодив одну з найстаріших дерев’яних церков України і Європи. Гілки столітнього дуба впали на дах дерев'яної споруди у селі Колодне, повідомив місцевий телеканал «Перший кабельний».

Дістатися до 500-літнього храму складно, адже він розташований у важкодоступному місці.

«Втім це ще не все, що загрожує півтисячолітній дерев'яній церкві. Якщо черговий буревій повалить старого дуба, він своїм корінням просто виверне споруду. Тоді від неї точно залишаться лише уламки», – інформує телеканал.

Про те, що дуби є небезпечними для будівлі, активісти села повідомляють владу впродовж останній 10 років. Самі вони зробити нічого не можуть, бо церква – під охороною, тож дозвіл на будь-які роботи може дати тільки Міністерство культури. Керівництво сільради пише до київських урядників лист за листом, але відповіді наразі немає.

Мукачево.net пише, що храмові вже понад 540 років. Найбільшої руйнації церква Святого Миколая зазнала за часів радянського атеїзму. Впродовж кількох десятиліть через прогнилу дранку протікали стіни. Дощ майже знищив унікальні образи святих на дерев’яних стінах. Тільки в роки незалежності спільними зусиллями небайдужих людей вдалося призупинити руйнацію архітектурного спадку.

За гроші гранту, що виділив уряд США (37 тис. доларів), перекрили дах церкви, на пожертви сільської громади зміцнили стіни, поставили ворота, на вікна – ковані решітки, вимостили кам'яними сходами дорогу на пагорб, де розташована церква.

Під час реставрації споруди в 1969-1976 роках забрали престол та ікони, які так і не повернули.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук