Бюлетень незрозумілий для виборців, - Опора

Бюлетень незрозумілий для виборців, - Опора

Бюлетень для голосування на місцевих виборах 2015 року є незрозумілий для виборців. Про такий результат фокус-групових дискусій з виборцями заявила керівник проектів громадянської мережі «ОПОРА» Ірина Швець.

«Загальне враження таке, що бюлетень є інтуїтивно незрозумілим для виборця і він, звичайно потребує уточнень», – повідомила вона.

За її словами, результати дослідження показують, що найбільш поінформовані про зміни у виборчій системі, які відбулися, жителі великих міст.

Також, за її словами, виборці не до кінця розуміють, чому перший номер у списку партії є фіксованим.

«Виборці позитивно оцінюють 5% бар’єр, хоча і не до кінця розуміють, що бар’єр встановлюється для партій, а не для окремих кандидатів, і власне незрозуміло, чому в рейтингу, в списку політичної партії будуть рейтингуватися всі, крім першого номера, крім лідера. Так само викликає занепокоєння те, що від одного округу може не пройти жоден депутат. Таким чином виборці бачать можливість, що їх округ буде не достатньо представлений у відповідному органі місцевого самоврядування», – зазначила вона.

Разом з тим, дослідження показує, що найбільш поінформованими зі змінами виборчої системи є жителі великих міст.

«Чим нижчий рівень населеного пункту, тим менше виборці ознайомлені зі змінами виборчої системи. Найбільш поінформовані є жителі Києва», – сказала Ірина Швець.

У той же час виборці бажають, щоб було більше інформації про процедуру голосування.

«Всі роблять акцент на тому, що потрібно інформувати виборців. Було б добре, якщо в бюлетені або на дільницях, що само собою зрозуміло, або ж у запрошеннях, які будуть розсилатися виборцям, було зазначено, що означають ці прізвища та коротко описана сама процедура голосування», – заявила Ірина Швець.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук