Новообрані місцеві ради можуть не мати довіри населення, - «ОПОРА»
Причина - у складності виборчої системи
До теми
Нерозуміння виборцями результатів місцевих виборів призведе до того, що новообраній місцевій раді не довірятиме населення, вважають у громадянській мережі «ОПОРА».
«Легітимність виборів є найбільшою цінністю навіть порівняно із законністю, тому що легітимність – це сприйняття результату суспільством як такого, що відображає волевиявлення громадян», – наголосила координатор парламентських виборчих програм громадянської мережі «ОПОРА» Ольга Айвазовська на прес-конференції у вівторок, 13 жовтня, передає «Інтерфакс-Україна».
Вона повідомила, що «ОПОРА» провела опитування семи фокус-груп виборців у різних регіонах України з 31 серпня до 9 вересня. Результати опитування показали, що виборці не розуміють форми бюлетеня і те, яким чином відбуватиметься голосування на місцевих виборах 25 жовтня.
Експерт допустила, що після виборів на місцях може виникнути соціальне напруження, оскільки виборці, не розуміючи системи голосування та встановлення результатів виборів, вважатимуть, що ці вибори просто сфальсифіковані.
«Коли виборці не побачать представників свого виборчого округу у місцевій раді, вони не зрозуміють, за кого голосували, і сприйматимуть цю ситуацію вкрай негативно, оскільки рівень довіри до результатів виборів завжди є дуже низьким», – пояснила вона.
Айвазовська також зазначила, що за результатами моделювання підсумків виборів, які провели експерти мережі «ОПОРА», в місцеві ради потраплять лише близько 46% кандидатів, які набрали найбільшу кількість голосів на виборах у своїх округах.
Вона наголосила, що необхідно максимально використати час, що залишився до дня виборів, щоб провести роз'яснювальну роботу серед виборців з цього приводу.
Раніше заступник голови Центральної виборчої комісії (ЦВК) Андрій Магера назвав нову виборчу систему, за якою 25 жовтня пройдуть місцеві вибори, складною навіть для юристів.