Через брак місця на цвинтарі у Ворохті покійників ховають у старих могилах

Мешканці вимагають розширити селищний цвинтар

Кладовище у Ворохті

Мешканці селища Ворохта на Івано-Франківщині впродовж 17 років вимагають розширити кладовище. Люди стверджують, що нині, коли копають яму для труни, щоразу знаходять кістки. Проте дозволів розшити цвинтар влада не дає.

Як повідомив телеканал НТК, кладовищем у Ворохті люди користуються 150 років. Його треба розширити, та є проблема – цвинтар розташований впритул до заповідної зони – Карпатського національного природного парку. Інших земель для цього призначення у селищі просто немає.

«Коли копають могилу, потрапляють на останки двох чи однієї особи. Третій ряд поховання людей», – стверджує священик Василь Михайлюк у сюжеті телеканалу НТК.

Місцеві мешканці упевнені, що розширити цвинтар можна, забравши частину території Карпатського національного парку, який поруч. Однак влада не дає їм дозволів.

«Багато звернень є: до президента, прем'єр-міністра і до міністерства екології. Постійно нам давали відписки», – наголосив землевпорядник Назар Блащук.

Нині, стверджують місцеві, аби розширити кладовище, не вистачає двох підписів – потрібно погодження екології і дозвіл Нацпарку на вирубку дерев. Нове кладовище має бути площею 3 га.

Як писав ZAXID.NET, у гуцульському селі Пістинь на Івано-Франківщині місцеві селяни збудували канатну дорогу, якою перевозять до церкви померлих для відспівування. Місцева церква розташована на іншому березі річки, а переносити труну з небіжчиком підвісним містком – надто важко і небезпечно.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук