Львів’яни поступово адаптовуються до життя у місті в умовах карантину, який триватиме щонайменше до 3-го квітня. Якщо на вулицях і у громадському транспорті людей з кожним днем меншає, то біля аптек і банків з’являються черги. Щоб потрапити всередину, люди змушені чекати надворі, аби в приміщенні не було скупчення. Не лякаються коронавірусу і вуличні торговці, які продовжують здійснювати торгівлю.
Міжміським маршруткам здійснювати перевезення заборонили. А от львівський транспорт продовжує працювати. Щоправда, з кожним наступним днем карантину людей у автобусах меншає.
«Скажу чесно: 4 людини везу звідти і 3 туди. 7 людей в загальному за коло. Можете собі уявити? Не вірите? От, проїдьтеся коло. Пустий виїжджаю, взагалі пустий. Сідає двоє-троє людей. Взагалі людей нема. Взагалі», – усміхаючись розповідає водій автобуса Роман.
Багатолюдно біля аптек. Але люди зберігають дистанцію один від одного. Переживаючи за безпеку своїх фармацевтів, в аптеці, що на вул. Володимира Великого, все обгорнули будівельною плівкою і зробили маленькі віконечка для видачі ліків.
Однак найбільші черги не за ліками, а за пенсіями та задля сплати комуналки біля банків. До прикладу, біля відділення «Ощадбанку» люди чекають, щоб хтось звідти вийшов. Тільки тоді можна заходити.
«Йду по платежі. Йду, бо мені треба зняти гроші, пенсію отримати. Ну, пенсію треба, бо за що мені жити. То якось неправильно, то не організовано правильно. От я інвалід, а повинен стояти в черзі. Мені тяжко стояти, але мушу», – пояснив пан Іван, який стоїть у черзі до банку.
Не прислухаються до карантинних обмежень і вуличні торговці. Замість прилавка, у кращому випадку, – пакет на землі. І з нього продають молочні продукти, м’ясо та овочі.
«Я стара, вже нічого не боюсь. Мені однаково вже. Я в то все вірю, вірю. Але то все треба продати, щось купити до хати і мушу їхати. І їду», – пояснила пані Марія, що торгує на вулиці.
«Хочемо заробити гроші, тому й йдемо. А люди їсти хочуть так само у Львові. Що має бути, то дістане нас і вдома, і будь-де. Сиди не сиди – все одно», – пояснила пані Люда, яка теж торгує на вулиці.
Більшість закладів харчування у центрі Львова закриті, працюють лише аптеки, продуктові крамниці та АЗС. Щоправда, деякі заклади харчування доставляють їжу через сервіси, інші ж працюють за принципом «to go».
У міськраді ж закликають: якщо ви побачили магазин, ресторан чи кав'ярню, які працюють, звертайтесь на «Гарячу лінію» за номером 1580. Або фотографуйте порушників. До слова, на ранок вівторка, 17 березня, туди вже надійшло 50 скарг.
«Нам вказують вулицю, назву відповідного закладу, ми відповідно одразу реєструємо, передаємо на виконання у райадміністрації і, звісно, дублюємо на 102. Станом на першу годину було 50 звернень наших мешканців, які повідомили про те, що працюють магазини», — підсумовує директорка міського департаменту адміністративних послуг Валентина Бартошик.
Львів’янам міська рада рекомендує без нагальної потреби не виходити з дому. А якщо дуже треба кудись таки піти, то дотримуватися дистанції між людьми у 3 метри.
Нагадаємо, в Україні з 12 березня по 3 квітня введено карантин. Станом на 17 березня в Україні підтверджено 7 випадків зараження коронавірусом Covid-19. У Львівській обласній інфекційній лікарні з підозрою на коронавірус перебуває 14 людей, серед яких двоє дітей.
До слова, достовірну і перевірену інформацію про пандемію коронавірусу Covid-2019 у світі та Україні, відповіді на найпоширеніші запитання і поради з профілактики можна переглянути за посиланнями, перелік яких раніше зібрав ZAXID.NET.