Через політизованість виборчі комісії приймали певні сумнівні рішення, – спостерігачі від ENEMO

У місії ENEMO (European Network of Election Monitoring, Європейська мережа спостереження за виборами), яка здійснювала спостереження за місцевими виборами в Україні, заявили, що політизованість складу територіальних виборчих комісій, а також недостатнє розуміння нового закону про вибори стали причиною низки сумнівних рішень деяких ТВК.

«Політизованість складу ТВК у поєднанні з недостатнім розумінням нового закону і технічними труднощами призвели до низки сумнівних рішень численних ТВК – реєстрації кандидатів, друку виборчих бюлетенів, підрахунку результатів. Аналогічні випадки призвели до скасування виборів у Маріуполі та Красноармійську», – сказав глава місії Златко Вуйович на прес-конференції у вівторок у Києві, передає «Інтерфакс-Україна».

Спостерігачі місії ENEMO зазначили, що складність закону, кількість виборців у дільничних виборчкомах, недостатні знання членів ДВК щодо нових процедур, велика кількість виборчих процедур і голосів, які були підраховані та внесені в таблиці, спричинили певну затримку в підрахунку голосів у значній частині країни.

Крім того, спостерігачі констатували, що постійна зміна складу територіальних і дільничних виборчих комісій місцевими політичними партіями, які їх же і висували, підірвали процес підготовки складу комісій, який організували Центральна виборча комісієя і територіальні виборчі комісії.

Нагадаємо, в Маріуполі та Красноармійську голосування на місцевих виборах скасували, оскільки тервиборчкоми не ухвалили рішення передати бюлетені на дільниці. Голосування в цих двох містах мало відбутися на 235 дільницях.

Голова ЦВК Михайло Охендовський під час свого виступу в день голосування провину за зрив виборів у Маріуполі і Красноармійську покладав на членів виборчих комісій.

Президент України Петро Порошенко заявив, що чекає від Верховної Ради змін до законодавства, які дозволять провести вибори в Маріуполі, які так і не розпочалися 25 жовтня.

У свою чергу, у Комітеті виборців України (КВУ) радять перенести місцеві вибори в Маріуполі на наступний рік.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук