Через зрив опалювального сезону у двох містах на Львівщині оголосять техногенну катастрофу

Працівники ТЕЦ у Новояворівську та Новому Роздолі відмовляються подавати тепло в оселі мешканців через зарплатні борги

Через зрив опалювального сезону у двох містах на Львівщині оголосять  техногенну катастрофу
Близько 60 тисяч мешканців Новояворівська (на фото) та Нового Роздолу можуть залишитись без тепла в оселях цієї осені

У п’ятницю, 18 жовтня у Львівській ОДА відбудеться засідання комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій (ТЕБ і НС), яка розгляне питання про визнання ситуації з опаленням у Новояворівську і Новому Роздолі на Львівщині техногенною катастрофою локального характеру. Про це повідомив народний депутат зі Львівщини Павло Бакунець.

Про те, що Львівська ОДА планує визнати ситуацію у Новояворівську та Новому Роздолі техногенною катастрофою, Павло Бакунець повідомив під час брифінгу у Верховній Раді 17 жовтня. Також він заявив, що міністерка розвитку громад та територій України Альона Бабак шукає шляхи вирішення цієї проблеми.

«Два великих міста Новояворівське і Новий Розділ є на порозі техногенної катастрофи. Хочу повідомити, що Альона Бабак одразу відреагувала на цю проблему і шукає шляхи її вирішення. Віримо, що найближчим часом ЛОДА збере комісію і визнає цю ситуацію техногенною катастрофою локального характеру, а Львівська обласна рада знайде кошти для того, аби допомогти погасити борги по зарплаті працівникам на ТЕЦ», – заявив він.

У коментарі ZAXID.NET Бакунець уточнив, що 18 жовтня у ЛОДА відбудеться засідання комісії ТЕБ і НС, на якому прийматимуть рішення про визнання ситуації у Новояворівську та Новому Роздолі техногенною катастрофою. За словами Павла Бакунця, оголошення техногенної катастрофи дозволить Кабміну найближчим часом виділити кошти для розв'язання проблем із опалювальним сезоном у містах на Львівщині.

«Я звертаюся до ЛОДА для того, аби скликали спеціальну комісію, щоб визнати ситуацію техногенною катастрофою. Звертаюсь до прем’єр-міністра Олексія Гончарука про те, аби уряд взяв до уваги цю гостру проблему і виділив кошти з резервного фонду, щоб погасити заборгованість перед працівниками на ТЕЦ. Прошу також у подальшому часі прем’єр-міністра вплинути АРМА для того, аби визнати управителя ТЕЦ комунальними підприємствами міських рад», – сказав Бакунець.

Мер Новояворівська Василь Муравель, який також взяв участь у брифінгу в Верховній Раді, розповів, що працівники Новояворівської ТЕЦ відмовляються приступати до подачі тепла мешканцям доти, доки їм не виплатять борги по зарплаті.

«Магістралі міста майже готові, котельня майже готова, але є найважливіша проблема: працівники, які працюють на котельні, понад 4 місяці не отримують зарплати. Попри це, вони працюють, але попереджають нас усіх, що вони приступлять до роботи з надавання послуг тільки після того, як отримають заробітні плати», – заявив Василь Муравель.

«Ми звертаємося до уряду України з тим питанням, щоб вирішити погашення заробітної плати, забезпечення проходження опалювального сезону, щоб 30-тисячне місто жило нормальним життям і отримувало нормальні послуги», – додав мер Новояворівська.

Як писав ZAXID.NET раніше, Новояворівська та Новороздільська ТЕЦ, які подають тепло та електроенергію у будинки мешканців, належали фірмам братів Ярослава та Богдана Дубневичів ТОВ «Енергія-Новояворівськ», ТОВ «Енергія-Новий Розділ» та ТОВ «Енергія». На початку 2018 року обидві ТЕЦ арештували у справі про крадіжку газу «Нафтогазу України». Після арешту ТЕЦ Агентство з розшуку та менеджменту активів (АРМА) обрало тимчасового управителя для ТЕЦ – компанію «Гарант Енерго М».

На теплоелектроцентралях постійно виникали проблеми і опалювальний сезон у 2018 році перебував під загрозою зриву. У січні цього року на Новороздільській ТЕЦ трапилась масштабна аварія, внаслідок якої у частини мешканців міста прорвало труби.

Окрім того, новий управитель заборгував мільйони НАК «Нафтогаз-Україна» та іншим підприємствам. Через ці борги «Гарант Енерго М» перестало виплачувати заробітну плату працівникам, які у свою чергу вдалися до протестів та погроз щодо зриву опалювального сезону.

У вересні АРМА провела новий конкурс на управителів ТЕЦ у Новому Роздолі та Новояворівську. Відтак АРМА продовжила договори з компанією «Гарант Енерго М» у частині виробництва електричної та теплової енергії у Новояворівську та Новому Роздолі. Натомість у конкурсі на розподіл електричної енергії перемогла компанія «Альтернатива-Т-XXI».

Зазначимо, що 16 жовтня народний депутат зі Львівщини Тарас Батенко запропонував оголосити у Новому Роздолі надзвичайний стан через ситуацію із опаленням.

Населення Новояворівська становить близько 30 тис. жителів, у Новому Роздолі проживає більше 28 тис. мешканців.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук