Червоний Хрест: Гуманітарна місія можлива за умови схвалення всіх зацікавлених сторін

Президент Міжнародного комітету Червоного Хреста Петер Маурер

Міжнародний комітет Червоного Хреста (МКЧХ) отримав від міністра закордонних справ Росії пропозицію брати участь в організації колон з гуманітарною допомогою на Донбас.

Про це у понеділок, 11 серпня, повідомили на сайті організації.

Оскільки ситуація в регіоні погіршується, в Червоному Хресті вітають будь-яку допомогу, але тільки за умов схвалення всіх зацікавлених сторін.

«Ми розглядаємо можливість надання додаткової гуманітарної допомоги в зонах конфлікту, однак для цього необхідна участь, схвалення і підтримка всіх зацікавлених осіб. Будь-які кроки, які робить Міжнародний комітет Червоного Хреста, будуть здійснюватися в суворій відповідності з принципами нейтральності, неупередженості та незалежності, які закладені в основі діяльності нашої організації», - заявив керівник Міжнародного комітету Червоного хреста в Україні Мішель Массон.

Також український представник МКЧХ підкреслив, що бригадам організації необхідний безпечний доступ до людей, які потребують допомоги.

Нагадаємо, раніше у штаб-квартирі міжнародної організації Червоного Хреста спростували твердження росіян про те, що Російська Федерація погоджувала використання «гуманітарного конвою в супроводі військових і армійської техніки» до кордону з Україною.

Як повідомляв ZAXID.NET, сьогодні президенти України і США провели телефонну розмову і домовилися про міжнародну гуманітарну місію для Луганська, в якій будуть брати участь Червоний хрест, ЄС, Росія, Німеччина та «інші партнери».

Перед цим, у розмові з президентом Єврокомісії Жозе Мануелем Баррозу президент РФ Володимир Путін повідомив, що «Росія у взаємодії з Червоним хрестом направляє в Україну гуманітарний конвой».

Ця заява викликала стурбованість українського Міністерства закордонних справ, яке заявило, що гуманітарний конвой може бути використаний для подальшої ескалації напруги і призведе до ще більшого ускладнення становища жителів Донбасу.

У зв’язку з цим українське зовнішньополітичне відомство оголосило умови за якими така гуманітарна місія може розпочатися.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук