Україна роз'яснила Кремлю на яких умовах почнеться гуманітарна місія на Донбасі, - МЗС

Міністерство закордонних справ України чітко сформулювало умови за яких може розпочатися гуманітарна місія на сході України.

Про це повідомили у прес-службі зовнішньополітичного відомства України у понеділок, 11 серпня.

«У зв’язку зі складною гуманітарною та соціальною ситуацією на Донбасі, президент України Петро Порошенко виступив з ініціативою щодо направлення до Луганської області міжнародної місії гуманітарної допомоги. Окрім вантажів, що підготовлені українською стороною, місія включатиме також і міжнародний компонент, зокрема, гуманітарну допомогу, надану Міжнародним Комітетом Червоного Хреста, США, ЄС, а також Росією», - йдеться у повідомленні.

В МЗС заявили, що надходження в Україну гуманітарних вантажів здійснюватиметься у відповідності до законодавства України та міжнародного права, а також з дотриманням підходів, що застосовуються Міжнародним комітетом Червоного Хреста та повністю поділяються Україною і усією світовою спільнотою.

«Логістичне супроводження Міжнародної місії гуманітарної допомоги, зокрема її доставка та розподіл, забезпечуватиметься представниками Міжнародного комітету Червоного Хреста та України», - наголосили у повідомленні.

При цьому зауважили, що гуманітарна допомога розподілятиметься виключно серед цивільного населення Луганщини, яке вже протягом тривалого часу потерпає від дій незаконних збройних формувань та терору.

Нагадаємо, раніше представник Міжнародної федерації товариств Червоного Хреста і Червоного Півмісяця Давроне Мухамадієв повідомив, що Міжнародний комітет Червоного Хреста впродовж тижня зможе оцінити склад і потреби гуманітарної цивільному населенню, яке перебуває в зоні проведення антитерористичної операції.

Як повідомляв ZAXID.NET, сьогодні президент РФ Володимир Путін проінформував главу Європейської комісії Жозе Мануеля Баррозу про направлення гуманітарного конвою в Україну.

Одразу після заяви офіційного Кремля, президент України провів телефонну розмову з президентом США Бараком Обамою, який підтримав ініціативу Порошенка з гуманітарної місії виключно під егідою Міжнародного комітету Червоного Хреста за участю ЄС, Росії, Німеччини та інших партнерів.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук