Червоний Хрест отримав безперешкодний доступ до українських СІЗО

СуспільствоЮрій Братюк, 23 грудня 20191460

Закон про безперешкодний доступ представників Міжнародного комітету Червоного Хреста до людей, взятих під арешт, набув чинності. 21 грудня документ було оприлюднено у «Голосі Україні».

Він доповнює закон «Про попереднє ув’язнення» таким абзацом:

«Представникам Міжнародного Комітету Червоного Хреста побачення із особами, взятими під варту, надається адміністрацією місця попереднього ув'язнення безперешкодно, без обмеження кількості таких побачень та їх тривалості, у випадках та відповідно до умов Женевських конвенцій 1949 року про захист жертв війни з повідомленням слідчого або суду, які здійснюють кримінальне провадження, у вільний від виконання слідчих дій та судових засідань час».

У пояснювальній записці до законопроекту зазначається, що нині законодавство України визначає загальний порядок надання побачень особам, взятим під варту. Так, побачення затриманого з родичами або іншими особами може надавати адміністрація місця попереднього ув’язнення лише з письмового дозволу слідчого або суду, які здійснюють кримінальне провадження, не менше трьох разів на місяць. Тривалість побачення встановлюється від однієї до чотирьох годин. Однак доступ представників МКЧХ до зазначених осіб не є тотожним побаченню з родичами або іншими особами, передбаченому чинними положеннями закону.

За даними Державної кримінальної-виконавчої служби України, станом на 1 вересня в українських колоніях та слідчих ізоляторах перебувало близько 55 тисяч людей.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук