Чеські ЗМІ повідомили про тісні контакти Мілоша Земана з русинськими сепаратистами

СвітРоман Ганкевич, 1 лютого 20184151
Чеські ЗМІ повідомили про тісні контакти Мілоша Земана з русинськими сепаратистами
фото Aktualne
Михайло Тяско (праворуч) на зустрічі у виборчому штабі Мілоша Земана

Президент Чехії Мілош Земан має тісні контакти із представниками русинської організації, яка домагається визнання русинів в Україні та автономії Закарпаття, а також має прямі зв’язки з РФ. Про це повідомляє чеське видання Aktualne.

Як зазначається, керівники Всесвітньої ради підкарпатських русинів Василь Джуган та Михайло Тяско були серед прихильників чеського президента у його виборчому штабі в суботу, 27 січня.

За твердженням видання, їхні контакти з Земаном тривають роками. Вони беруть участь у офіційних заходах, організованих офісом президента, а минулого року супроводжували його під час поїздки до Росії. Незважаючи на те, що Джуган та Тяско протягом довгого часу живуть у Чехії, їхня програма - це визнання русинського народу в Україні та автономія Закарпатської області, у минулому - Підкарпатської Русі у складі Чехословаччини. Вони також виступають проти українського уряду, що часто та виразно висловлюють у соціальних мережах, пише видання.

Офіційний Київ вважає Всесвітню раду підкарпатських русинів антиукраїнською організацією, яка підтримує контакти з Росією. «Деякі представники цієї організації відомі тісними контактами з Росією та підтримують її агресію проти України. Їхню антиукраїнську діяльність ми сприймаємо негативно», - заявив у коментарі виданню посол України в Чехії Євген Перебийніс.

Президент Чехії Мілош Земан офіційно дистанціювався від Джугана та Тяска. Прес-секретар чеського президента Їржі Овчачек заявив, що у Земана «немає жодних особистих відносин» з керівниками Всесвітньої ради. Вінтакож заперечив, що президент підтримує вимоги русинів щодо автономії. «Це повністю внутрішня справа України», - зазначив прес-секретар.

Між тим Михайло Тяско стверджує протилежне. За його словами, президент Земан і лідер чеських ультраправих Томіо Окамура стали єдиними людьми, які підтримують вимоги русинів. «Президент демократично сказав, що не бачить нічого поганого в тому, що русини можуть бути визнаними, якщо вони цього хочуть, у всіх сусідніх державах, і навіть в Росії, і що він не бачить причин, чому Україна не повинна визнавати русинський народ», - зазначив Тяско у коментарі виданню.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук