Чому Львів має платити за придбані ЛАЗи

Або платимо, або Львів залишиться без громадського транспорту

БлогиГелена Пайонкевич , 25 жовтня 2017 2206
Гелена Пайонкевич
Директорка юридичного департаменту Львівської міської ради

Інші блоги автора

Висловлю офіційну позицію виконавчих органів Львівської міськради щодо ситуації з оплатою боргу за автобуси ЛАЗ. Наголошую на тому, що кожне слово з цієї позиції може бути перевірене відповідними документами.

У 2009-2010 роках АТП-1 придбало понад 30 автобусів у ЛАЗу. Придбання цих автобусів здійснювалось за кошти міського бюджету, а не за кошти АТП-1. Відповідно, було передбачено фінансування в міському бюджету. Але місто досі не розрахувалося з ЛАЗом за поставлені автобуси і станом на сьогодні є низка судових рішень, які набрали законної сили.

Зараз у АТП-1 є 31 автобус ЛАЗ, з них 13 працюють на маршрутах, ще шість пройшли ремонт і найближчим часом також виїдуть на маршрути. Решта автобусів не експлуатуються.

Сума заборгованості міста перед ЛАЗом разом з усіма витратами складала близько 28 млн грн.

Через борги накладено арешт на все рухоме (всі автобуси) і нерухоме майно АТП-1. Є ризик вилучення автобусів виконавчою службою. 36 автобусів перебувають у розшуку виконавчої служби. Якщо вони потрапляють в відеосистему «Рубіж», поліція їх доставляє на арештмайданчик. Також, виконавча служба систематично арештовує рахунки АТП-1. Скоро не буде банків у Львові, у яких можна відкрити рахунок АТП-1.

У випадку вилучення усіх комунальних автобусів виконавчою службою (а це цілком реальний сценарій для виконання рішення суду про сплату боргу), Львів залишиться практично без громадського транспорту. Адже відомо, що АТП-1 забезпечує своїми автобусами майже половину міських маршрутів.

У 2017 році компанія «Львівські автобусні заводи» продала право вимоги заборгованості факторинговій компанії «Оптимум Фактор». Це офіційно підтверджено судовим рішенням. Сторона в судовому процесі з «Львівських автобусних заводів» замінилась на компанію «Оптимум Фактор». Це не є наша добра воля, це ситуація, яка склалася на підставі рішення судів, тому наше завдання вийти з цієї ситуації з найменшими втратами.

У результаті переговорів нам вдалося досягнути зменшення суми офіційної заборгованості. Це був наш основний аргумент, чому ми погодилися на меморандум між АТП-1 та «Оптимум Фактор».

З 28 млн грн боргу АТП-1 вже сплатило 4,5 млн грн виконавчій службі, завдяки чому була виплачена зарплатня працівникам автобусного заводу. Згідно з меморандумом, АТП-1 має заплатити ще 19,6 млн грн. 4 млн грн боргу «Оптимум Фактор» анулює. Крім того, «Оптимум Фактор» поверне ЛМКП «Львівтеплоенерго» і ЛМКП «Львівводоканал» близько 3 млн грн, які заборгував ЛАЗ за тепло і воду.

Станом на сьогодні ми маємо чинну ухвалу сесії Львівської міської ради, яка надає право АТП-1 і нашим іншим комунальним підприємствам укладати меморандум і приступити до його фінансування.

Проте наголошую, що станом на зараз меморандум не підписаний жодною зі сторін і рішення про виплату боргу не ухвалене.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter

Інші блоги автора

powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук