Чому львів`яни так кволо голосують за проекти громадського бюджету

Давайте порівняємо, як голосують мешканці Львова і Любліна

БлогиІрина Сандуляк , 11 листопада 2016 687 1
Ірина Сандуляк
львівська журналістка

« То ти збираєш мільйон гривень на майданчик?», «А якщо проголосувати карткою, то скільки знімає?». Це реальні запитання від тих, кого агітую за свій проект у громадському бюджеті Львова. Такі ж запитання щодня вислуховують усі, хто промує свої ініціативи.

Для мене це свідчення одного - вміли приготувати, та не вміли подати. Хорошу ідею не змогли пояснити львів`янам. І ще, як на перший раз, максимально ускладнили систему голосування. На мою думку - багатьох мешканців міста просто позбавили можливості проголосувати за розподіл бюджетних коштів на проекти, запропоновані самими ж львів`янами. У когось немає картки банку, який ідентифікує голосувальника. Хтось вважає, що в такий спосіб зчитають його фінансову інформацію чи знімуть якісь гроші. Особливо важко переконувати літніх людей. Якщо не онлайн – то треба іти в ЦНАПИ: їх у Львові зараз чотири. П`ятий - у Франківській райдміністрації, не працює - там у терміновому порядку реєструвати голосувальників зобов`язали працівників житлового відділу.

А тепер давайте заглянемо до сусідів. У польському Любліні Громадський бюджет ділять уже третій рік поспіль. У 2014 році (перше голосування) проголосувало 47 тис. мешканців, 2015 – 68 тис., 2016 – майже 74 тис. З них тільки 17 з хвостиком тисяч мешканців Любліна проголосувало онлайн. Понад 55 тисяч – традиційно кидали картки для голосування у скриньки для голосування. У спеціально створених для цього в школах. садках, бібліотеках та інших публічних місцях дільницях для голосування. Таких дільниць було 60 (шістдесят) на 350 тис. мешканців Любліна. У Львові, нагадаю, 5 - на вдвічі більшу кількість мешканців.

Тому оця цифра мене не дивує: станом на ранок 11 листопада 2016 року проголосувало майже 15,5 тис. львів`ян. Всього 15,5 тисяч львів`ян, а голосування завершується 15 листопада. Є над чим подумати до наступного року.

Ага, до чого я, власне, вела: покращіть статистику - підтримайте хороший проект у Снопківському парку :)))

 

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук