Чому у Львові так довго підраховують результати виборів мера та депутатів

Головні новини Львова 27.10Оксана Лабойко, 27 жовтня 2015, 17:34 3909 0

У виборчому штабі міського голови Львова заявляють, що Андрій Садовий перемагає вже у першому турі голосування. Натомість у штабі свободівця Руслана Кошулинського, який іде другим у цих перегонах, переконують, що чинний мер не набрав 50-ти відсотків. А от офіційних результатів виборів немає і досі, навіть попередніх.

У вівторок вранці усі бюлетені вивезли із «Арени Львів», де засідали територіальні виборчі комісії. З ними уже поводяться як із макулатурою – перевезли у приміщення, схоже на сарай. Там навіть немає світла та опалення, зате є два міліціонери.

«Ми усю ніч охороняли бюлетені на «Арені». Скільки ще триватиме зміна, я не знаю. Можливо, будемо жити тут. Вода є, а що ще треба»», – жартує старший інспектор патрульної служби Леонід Швиднюк.

Міліція має цілодобово охороняти мішки, допоки не оголосять результатів голосування. Ще 5 років їх зберігатимуть під замком. Приміщення ж надала облрада, виправдовуються у міській ТВК. Але бюлетені, мовляв, давно пораховані. Втім результатів виборів як мера Львова, так і міських депутатів оголошувати на поспішають навіть попередніх. А все тому, що змінилася система підрахунку голосів.

«Такого ніколи не було, зараз ми маємо шість районних ТВК у Львові. Вони приймають протоколи у своїх районах з результатами голосування на виборах міського голови та депутатів Львівської міської ради. А потім готують два підсумкових протоколи, які вже привезуть нам. Тобто ми тепер не проводимо підрахунку голосів і тому говорити про якісь попередні результати, про результати за частиною порахованих бюлетенів я не можу», – пояснює голова міської ТВК Ігор Сліпецький.

Лише після того, як міська ТВК отримає такі протоколи із шести районів, там підсумують результати виборів. Районні комісії ж не поспішають. У Личаківському районі свої бюлетені порахували ще у понеділок, але підсумковий протокол готують аж на вечір вівторка.

 «В нас були три комісії, які мали принести уточнюючі дані, було кілька механічних помилок і ми відправляли їх виправляти. А це все вимагає часу. Ще вчора можна було говорити про приблизні результати голосування по району, але ми все звіряємо по декілька разів. Береженого Бог береже, в тюрму ніхто не хоче», – говорить секретар Личаківської районної ТВК Михайло Куртяк.

Головною ж інтригою залишається голосування за міського голову Львова. Буде чи ні другий тур? Штаби лідерів перегонів проводили свої паралельні з офіційними підрахунки голосів. У команді Андрія Садового запевняють, що їхній кандидат став мером втретє.

«Ми справді подали попередній підрахунок голосів, опрацювали трішки більше 93% протоколів з дільниць і отримали результат 50, 88 % відсотків в підтримку Андрія Івановича», – повідомив керівник медіа-центру об'єднання «Самопоміч» у Львові Володимир Дедишин.

Другим у цих перегонах прийшов свободівець Руслан Кошулинський. У його штабі своєму кандидату нарахували трохи більше 12%, а Садовому трохи менше 49-ти. І навіть мають пояснення, чому в них з опонентами не сходяться підрахунки.

«Думаю , що це швидше за все вони не прорахували такий момент, що до міста і до області депутатів рахують лише дійсні бюлетені. А на міського голову – загальну кількість тих, хто взяв участь у голосуванні. Звідси і може бути 2% розбіжності і наших підрахунках і їхніх», – пояснює керівник виборчого штабу ВО «Свобода» у Львові Андріян Гутник.

Хто правий, а хто помилився – розсудить міська ТВК. Там працюватимуть усю ніч, допоки не дочекаються всіх протоколів із результатами.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук