ДБР почало викликати нардепів на допити через призначення Гройсмана прем’єром

Володимир Гройсман став головою Кабміну в квітні 2016 року

Народних депутатів викликають на допити до Державного бюро розслідувань через звернення нардепів Нестора Шуфрича та Василя Німченка про «захоплення влади в Україні». Про це повідомляють «Схеми».

Йдеться, зокрема, про можливе незаконне подання на призначення Володимира Гройсмана на посаду прем'єр-міністра.

Одразу декілька нардепів підтвердили журналістам, що їх викликають на допит у ДБР через розслідування провадження, внесеного до реєстру досудових розслідувань 7 червня 2019 року. За словами депутат від групи «Відродження» Валерія Писаренка, частина депутатів уже почала отримувати повістки на допит у цій справі – на кінець серпня-початок вересня, однак особисто він повістки ще не одержував.

Вказану інформацію прокоментував в.о. начальника відділу по роботі з громадськістю та ЗМІ Держбюро розслідувань Максим Білоусенко.

«ДБР перевіряє можливе вчинення кримінальних правопорушень службовими особами, які займають відповідальне становище в органах державної влади, під час подання на призначення прем’єр-міністра України за відсутності коаліції у Верховній Раді України», – зазначив Білоусенко.

Мова йде про ч.1 статті 109 Кримінального кодексу (дії, вчинені з метою насильницької зміни чи повалення конституційного ладу або захоплення державної влади) та ч. 2 статті 364 Кримінального кодексу (вчинення службового зловживання шля­хом використання службовою особою наданої їй влади або службового стано­вища).

Провадження відкрито за зверненням депутатів Нестора Шуфрича та Василя Німченка. На думку парламентарів-заявників, посадові особи, які займають особливо відповідальне становище в Україні, зловживали своїм становищем і внесли подання на призначення прем'єр-міністра за відсутності коаліції у Верховній Раді.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук