Делегація підкомітету ООН із запобігання катувань відвідала управління СБУ в Маріуполі

Делегація підкомітету ООН із запобігання катувань відвідала управління СБУ в Маріуполі

Делегація підкомітету ООН з недопущення катувань відвідали управління Служби безпеки України в Маріуполі, повідомили у прес-службі відомства.

Членам підкомітету ООН надали доступ до старих і новозбудованим приміщень управління, в тому числі до підвалів і кабінетів слідчих. Члени делегації переглянули журнал затриманих.

«Керівники підрозділів розповіли про відсутність СІЗО при обласному управлінні і зазначили, що всі процесуальні дії здійснюються з дотриманням норм закону», - йдеться в повідомленні.

Зазначимо, 5 вересня делегація підкомітету ООН із запобігання катувань проінспектувала корпус слідчого відділу СБУ у Львові.

Нагадаємо, попередній візит в Україну відбувся в травні цього року, однак, за словами членів делегації, їх не допустили до місць утримання, які перебували у віданні СБУ. Члени підкомітету заявили, що не змогли також відвідати місця тримання під вартою на території Донецької області, непідконтрольною уряду.

У червні помічник генсека ООН з прав людини Іван Шимонович заявив, що ООН зафіксувала на Донбасі «сотні випадків» порушення прав людини, тортур і жорстокого поводження із затриманими, як з боку бойовиків, так і з боку українських урядових установ, зокрема СБУ. У доповіді ООН також йдеться про «таємні в’язниці» СБУ.

В СБУ спростували звинувачення, запевнивши, що спецслужба працює в рамках законодавства. У Мін’юсті заявили, що представникам місії відмовили в доступі до управлінь СБУ в Маріуполі та Краматорську, тому що в складі місії був громадянин Росії.

Пізніше було домовлено, що делегація підкомітету ООН здійснить повторний візит в Україну з моніторингу недопущення катувань.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук