Делегація підкомітету ООН з попередження катувань згорнула візит до України

Делегація підкомітету ООН з попередження катувань призупинила свій візит до України через те, що її представників не допустили у місця, де, за їхньою підозрою, працівники СБУ можуть незаконно утримувати людей. Про це повідомили у «Центрі інформації з прав людини»

«Ця відмова є порушенням зобов’язань України як держави-учасниці. Факультативного протоколу до Конвенції проти катувань. Ми не змогли відвідати деякі місця, щодо яких ми чули численні і серйозні звинувачення про затримання людей і про те, що тут, можливо, мали місце тортури чи жорстоке поводження», – заявив керівника делегації, голова підкомітету ООН з питань попередження тортур Малкольм Еванс.

Делегація заявила, що візит, котрий розпочався 19 травня і мав закінчитися 26 травня, було вирішено припинити через неможливість виконати програму у повній мірі.

Експерти ООН мали оцінити умови утримання ув’язнених та гарантії їх захисту від жорстокого поводження, а також, наскільки Україна прислухалася до рекомендацій, які їм були запропоновані у 2011 році.

Українська сторона наразі не коментувала цю заяву підкомітету ООН з запобігання тортур.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук