Держдеп США відкрито звинуватив Росію у підтримці бойовиків на сході України

СвітРоман Ганкевич, 15 липня 201418670

У понеділок ввечері, 14 липня, державний департамент США оприлюднив документ, в якому зібрано факти підтримки терористів на Донбасі з боку Росії.

«Росія заявляє, що хоче миру, але її дії суперечать цій риториці. У нас немає свідчень того, що РФ перестала підтримувати сепаратистів. Навпаки, за нашими оцінками, вона продовжує постачати їм важке озброєння, іншу військову техніку та фінанси, а також, як і раніше, дозволяє бойовикам вільно в'їжджати в Україну. Росія відмовилася закликати сепаратистів скласти зброю і продовжує зосереджувати свої війська вздовж кордону з Україною», - йдеться в документі.

Держдепартамент повідомив, що на одній з баз у прикордонній з Україною зоні Росія істотно збільшила кількість виведених з експлуатації в російській армії танків, армійських вантажівок, артилерії. Вони потім надходять у розпорядження бойовиків. Відомство зазначає, що на відео зафіксовано пересування колон військової техніки з Росії в Луганську, Донецьку та Краснодоні. У звільнених від проросійських бойовиків районах Донбасу українські військові виявили численні склади і схованки із зброєю з Росії, в тому числі з документацією до них, що свідчить про постачання зброї зі складів російської армії.

У Держдепартаменті відзначають домінування громадян Росії в керівництві ДНР і ЛНР. «Багато самопроголошених «лідерів» сепаратистів – це вихідці з РФ, які мають зв'язки з російським урядом. Це все створює виразну картину продовження Росією політики дестабілізації ситуації на сході України", - йдеться в документі.

Держдепартамент США має намір і далі «підтримувати демократичну Україну – стабільну, єдину, захищену в політичному і економічному плані і здатну визначати власне майбутнє країну». Тому американці виступили за постійний діалог між Україною, Німеччиною, Францією та Росією з метою встановлення режиму припинення вогню.

«Однак, слід підкреслити, наша кінцева мета полягає не просто в тимчасовому припиненні насильства. Ми хочемо, щоб Росія припинила дестабілізацію України і окупацію Криму – частину української території, що дозволить народу України об'єднатися і прийняти власне рішення щодо майбутнього своєї країни через демократичний політичний процес», - йдеться в заяві.

Нагадаємо, раніше президент США Барак Обама і прем'єр-міністр Великобританії Девід Кемерон заявили, що Росія повинна зробити реальні а не декларативні кроки для деескалації ситуації, зокрема щодо підтримки припинення вогню, звільнення всіх заручників, запобігання транзиту через кордон зброї та бойовиків, підтримки наглядової місії ОБСЄ на кордоні та прийняття участі в дорожній карті по переговорах, які могли б привести до мирного розв'язання конфлікту. В іншому випадку, США і ЄС повинні бути готові ввести подальші санкції проти Росії, як це було погоджено на саміті G7 та на останній зустрічі у Раді Європи.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук