<

Держдума РФ хоче від Німеччини €4 трлн за напад на СРСР

СвітВолодимир Пиріг, 3 лютого 201517990

Депутати Держдуми Росії запропонували вимагати від Німеччини відшкодування збитків за напад на СРСР.

Оцінкою суми, яку планують висунути як зобов'язання по репараціях, займеться спеціально створена робоча група, повідомляє газета «Известия».

«Фактично Німеччина не заплатила СРСР ніяких репарацій за руйнування і звірства за час Великої Вітчизняної війни. З НДР після війни було укладено угоду про припинення стягування репарацій, з ФРН і тим більш об'єднаною Німеччиною таких угод укладено не було, а значить, питання відкрите», – заявив депутат Держдуми від Ліберально-демократичної партії Росії (ЛДПР) Володимира Жириновського Михайло Дегтярьов.

Він нагадав, що Німеччина відшкодувала шкоду навіть тим країнам, які не брали участь у Другій світовій війні. Так, за його словами, Ізраїль в рамках «відшкодування націонал-соціалістичних несправедливостей» отримав понад €60 млрд.

«Виходить, Німеччина виплатила компенсації шести мільйонам жертв голокосту, але при цьому проігнорувала 27 мільйонів убитих радянських людей. Думаю, що підсумкова сума репарацій в поточних цінах повинна бути не менше трьох-чотирьох мільярдів євро, що Німеччина повинна заплатити правонаступниці СРСР – Росії», – сказав Дегтярьов.

В кінці січня про намір пред'явити репараційні претензії до Німеччини заявив новий прем'єр-міністр Греції Алексіс Ціпрас. За деякими оцінками, сума компенсацій становить від €11 млрд до €50 млрд. Німеччина, однак, уже заявила, що нічого виплачувати наміру не має, зазначає Lenta.ru.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук