Держказначейство готує нову систему сплати податків

ЕкономікаРоман Ганкевич, 17 лютого 201718330
Платити і адмініструвати ПДВ, акциз, податок з доходів фізичних осіб та єдиний соціальний внесок будуть по-старому

Державна казначейська служба України в поточному році планує впровадити систему сплати податків і зборів через єдиний рахунок, з розподілом платежів за окремими рахунками самостійно на базі звітності платника податків. Про це у п'ятницю, 17 лютого, після чергового засідання колегії казначейства повідомила журналістам голова Держказначейства Тетяна Слюз, пише «Інтерфакс-Україна».

«Ще один проект, який ми хочемо запровадити, і деякі норми вже виписані в Податковому кодексі, – це сплата податків на єдиний рахунок», - заявила вона.

Тетяна Слюз пояснила, що система буде функціонувати за аналогією з автоматичним відшкодуванням ПДВ, тобто платникам податків будуть автоматично відкриті рахунки, і Держказначейство на підставі їх звітності буде зараховувати податки в автоматичному режимі.

За словами глави відомства, це дозволить заощадити час платників податків і уникнути штрафів податкових органів за перерахування податків не на той рахунок. «Думаю, що з 1 січня 2018 року це буде працювати. Але не по всіх податках: ПДВ залишається тут, акциз – також, і для податку з доходів фізичних осіб це неможливо, плюс єдиний соціальний внесок», - додала Слюз.

Голова Держказначейства також зазначила, що необхідні зміни в Податковий кодекс вже внесені і база вже побудована. Основою став електронний реєстр з ПДВ. Голова Держказначейства запевнила, що витрати на впровадження проекту незначні.

Нагадаємо, що Верховна Рада 21 грудня прийняла закон, який передбачає зміни в Податковому кодексі, що мінімізують ризики корупції в органах Державної фіскальної служби. Законом буде введений електронний кабінет платника податків. Це має мінімізувати контакт платника податків та ДФС, також запроваджено єдиний реєстр податкових консультацій на сайті ДФС, введені податкові канікули для малого бізнесу, створено один публічний реєстр відшкодування ПДВ замість двох існуючих. Президент підписав цей закон 30 грудня.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Пропозиції партнерів
Останні новини
Залиште відгук