<

Держкомтелерадіо ініціює обмеження впливу влади на державні й комунальні друковані ЗМІ

СуспільствоВолодимир Пиріг, 6 листопада 20142020

Державний комітет з питань телебачення і радіомовлення (Держкомтелерадіо) направив на розгляд Кабінету Міністрів законопроект «Про реформування державних і комунальних друкованих засобів масової інформації і їх редакцій», спрямований на обмеження впливу органів державної влади на державні й комунальні друковані ЗМІ.

«Цей законопроект розроблено за участю Національної спілки журналістів України. Він пройшов широке суспільне обговорення, а його метою є обмеження впливу органів державної влади, інших державних органів і органів місцевого самоврядування на діяльність друкованих засобів масової інформації. Досягти цього можна шляхом реформування ЗМІ», – сказав голова Держкомтелерадіо Олега Наливайка, якого цитує прес-служба відомства.

Законопроектом передбачається, що фінансуватися реформовані друковані ЗМІ місцевої сфери поширення будуть за рахунок місцевих бюджетів, і видатки на їхнє фінансування не будуть ураховуватися при визначенні обсягу міжбюджетних трансфертів.

Рішення про надання фінансової підтримки реформованим друкованим ЗМІ місцевої сфери поширення прийматимуть відповідні місцеві ради.

За орієнтовними розрахунками, на реформування комунальних друкованих ЗМІ необхідні кошти в сумі 120,71 млн грн, у тому числі: на першому етапі – 14,63 млн грн; на другому етапі – 106,08 млн.

Реформування друкованих ЗМІ й редакцій буде здійснюватися відповідно до переліку, затвердженого Кабміном за поданням Держкомтелерадіо.

У відомстві прогнозують, що реалізація законопроекту забезпечить створення економічно незалежних друкованих засобів масової інформації й належних умов їхньої діяльності, що буде сприяти поліпшенню інформаційного забезпечення українців.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук