Держспецзв'язку засекретила зауваження до системи електронного декларування

Державна служба спеціального зв’язку та захисту інформації (ДССЗЗІ) о п’ятій годині вечора передала до Національного агентства з запобігання корупції (НАЗК) висновок, на підставі якого напередодні відмовила у атестації системи подання електронних декларацій,, повідомив заступник голови НАЗК Руслан Рябошапка.

Водночас, за рішенням ДССЗЗІ висновок із зауваженнями цього органу заборонено передавати розробнику програмного комплексу, компанії «Міранда».

«Вони наклали на документи гриф ДСК, (“для службового користування”) і розробник не має права з ними ознайомитися та вносити виправлення (до програмного комплексу)», – розповів «Європейській правді» Дмитро Чаплинський, радник Світового банку, одного з міжнародних партнерів НАЗК з підготовки системи електронних декларацій.

Інформацію про накладення грифу обмеженого доступу підтвердив також Руслан Рябошапка. «Намагаємось зняти гриф ДСК», – заявив він.

Також в НАЗК заявили про фіктивність зауважень ДССЗЗІ, в звіті через який зупинили е-декларування.

Необхідно зазначити, що в суботу вранці представники ДССЗЗІ обіцяли, що представники «Міранди» матимуть необмежений доступ до висновку. Зокрема, керівник Держспецзв’язку Леонід Євдоченко заявляв, що можлива спільна робота фахівців ДССЗЗІ та Міранди над усуненням недоліків.

Як відомо, початок повноцінної роботи НАЗК, включно із системою електронного декларування, лишається ключовою перепоною для впровадження безвізового режиму. Також запуск електронного декларування є умовою для отримання Україною траншу МВФ.

Раніше Євросоюз виступив із офіційною заявою про те, що Київ має забезпечити повноцінний запуск електронного декларування 15 серпня.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук