Деякі політики в ЄС намагаються представити Україну як джерело міграційного ризику, – МЗС

Українська сторона має залізні аргументи, аби спростовувати намагання окремих політиків представити Україну в ЄС як джерело міграційного ризику, повідомив посол з особливих доручень Міністерства закордонних справ (МЗС) України Дмитро Кулеба.

 «В ЄС на засіданні одного з найвищих органів відбувається дискусія. Ситуація вкрай не однозначна не лише з точки зору інтересів України, але і з точки зору міжнародної репутації та інтересів Європейського Союзу», – сказав Кулеба в ефірі «Громадського ТБ».

Він запевнив, що питання про те, буде чи не буде в України безвізовий режим не ставиться і обговорюється.

«Європейський союз дотримується взятих на себе зобов’язань і ми не чуємо натяків на те, що ця ситуація використовується аби завалити безвізовий режим для України», – наголосив посол з особливих доручень МЗС.

З його слів, дійсно є група країн, які дуже принципово наполягають, що спочатку потрібно виробити цей механізм тимчасового припинення безвізового режиму у разі зростання міграційних ризиків.

«Вони є ці держави, вони наполягають, що їх думка має бути врахована і відповідно точиться дискусія», – розповів Кулеба.

На його думку, ідея запровадження механізму припинення безвізового режиму народилася не через страх перед українськими мігрантами. Вона обумовлена реальністю близькосхідної міграції.

«Є в Європейському союзі деякі політики, які намагаються і Україну представити як джерело міграційного ризику, але у нас є залізні аргументи і вони дуже переконливі для того, щоб спростовувати ці намагання. І ця думка не домінує в ЄС», – додав Дмитро Кулеба.

Нагадаємо, що у п'ятницю, 10 червня, Рада Євросоюзу не змогла надати Україні та ще трьом країнам безвізовий режим.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук