Директорка львівського ліцею №45 отримала догану через застарілу інформацію на сайті
Директорка пояснила, що інформація на сайті про зарахування в 1-ий клас та про навчання українською та російською мовами, є минулорічною
До теми
Директорці ліцею №45, що на вул. Науковій, 25, оголосили догану. Сталося це через ситуацію, що виникла із висвітленням на сайті інформації щодо набору дітей у перший клас з українською та російською мовами навчання. На вимогу управління освіти ЛМР керівниця ліцею надала пояснення щодо ситуації, яка виникла. Про це повідомили у прес-службі ЛМР.
«Ми отримали пояснення від керівника навчального закладу, щодо ситуації, яка сталась минулого тижня. За її словами, була допущена помилка: всі документи, які були виставлені на сайті, стосувалися прийому дітей минулого року. Станом на зараз на сайті навчального закладу такої інформації немає. У зв’язку з виявленими порушеннями законодавства щодо висвітлення недостовірної інформації на сайті ліцею №45, керівника школи було притягнуто до дисциплінарної відповідальності у вигляді оголошення догани», – розповіла Зоряна Довганик, начальниця управління освіти ЛМР.
У прес-службі ЛМР не повідомили прізвища директора ліцею. Проте на сайті ліцею №45 зазначено, що директоркою є Наталія Мельник.
Минулого тижня у мережі користувач Ігор Девбич поширив інформацію про те, що ліцей №45 відмовився переходити на українську мову навчання та оголосив про набір першокласників у російськомовні класи. У вихідні у прес-службі ЛМР повідомили, що управління освіти візьме від директора ліцею пояснення та визначить міру покарання через інформацію, яка була опублікована на сайті ліцею №45.
«Там були розміщені нечинні нормативні акти, які стосувалися зарахування дітей до першого класу, а також зазначено територію обслуговування, яка не відповідає рішенню виконавчого комітету, а також розміщено оголошення про набір дітей на навчання українською та російською мовами», – зазначено у повідомленні.
До слова, особам, які належать до національних меншин гарантується право на навчання в комунальних закладах мовою національної меншини поряд із державною (ст. 2 Закону України «Про освіту») шляхом створення окремих класів (груп) та за наявності відповідної кількості заяв від батьків.