«Діти із дитбудинків мають прогалини у навчанні через непросте життя»

У Львові шукають соціальних репетиторів

«Діти із дитбудинків мають прогалини у навчанні через непросте життя»
фото ZAXID.NET
Активісти шукають вчителів, які займатимуться з дітьми

Щоб допомогти дітям, у яких складні сімейні обставини, соціальні репетитори безкоштовно займаються з ними із основних шкільних предметів. Такий проект створила громадська організація «Турбота в дії». Про цю ініціативу ZAXID.NET розповіла координаторка Оксана Венславович.

Чужих дітей не буває

«Ми вже 4 роки займаємося волонтерством у Львівській області. Наша аудиторія – діти, позбавлені опіки рідних. Маємо різні проекти. Репетиторство – один із них. Власне, воно більш поширене саме у Львові, бо тут простіше знайти добровольців. Хочу наголосити, чому це важливо: діти із дитбудинків часто мають прогалини у навчанні через непросте життя. Тому треба їм допомогти закріпити знання чи надолужити пропущене», - каже Оксана Венславович.
Оксану Венславович діти сприймають як добру подругу
Загалом у проекті бере участь близько 20 волонтерів. Здебільшого вони готують із дітьми українську мову, історію, англійську та математику – те, що треба буде здавати на ЗНО. А от репетитора німецької мови довелось шукати довше, бо їх не так багато.

Вже зараз, протягом літа, «Турбота в дії» кличе до себе небайдужих людей. Щоб з осені, після канікул, приступити до роботи.

Волонтери займаються з дітьми різного віку

«Репетитори у нас є. Та, на жаль, не всі можуть займатися цілий рік. Дехто приходить лише на кілька місяців, дехто йде з команди через особисті обставини. І щоб не припиняти процес, мусимо постійно залучати нових людей. Тож розвісили постери в університетах, бо часто студенти старших курсів зголошуються. Ну і через соцмережі найбільше людей долучається» - розповідає координаторка.

«Під час перших занять у мене трусилися руки»

Волонтерка Оксана Бабенко працює на радіо. Та у вільний час готує учнів із Львівської школи-інтернату №2, що на вулиці Просвіти, до ЗНО з історії. Приходить до дітей раз на тиждень, має невеличку групу із п’яти випускників.

«Я розповідаю їм тему, показую якесь цікаве історичне відео. Хочу «оживити» історію, щоб діти вчили не просто сухі дати, а мислили, відчували події минулих століть. Серед моїх учнів є ті, які хотіли б стати істориками. Це мене надихає», - ділиться Оксана Бабенко.

Оксана Бабенко з радістю ділиться знаннями із дітьми

Окрім того, волонтерка займається ще й з молодшими дітьми. Вона викладає англійську мову Надійці та Дмитрикові, яким 9 та 10 років. Вони живуть у дитячому будинку сімейного типу.

«Деколи, крім англійської, «підтягую» їх у математиці та природознавстві. Або просто спілкуємося. Після кожного уроку вмикаю мультик про «Свинку Пеппу», щоб діти вчилися краще розуміти розмовну мову» - розповідає Оксана.

Вона зізнається, що часто до дітей соціально незахищених категорій важко знайти підхід. Особливо непросто було на початку.

"Турбота в дії" не лише навчає дітей, а й допомагає знаходити хобі та розвивати таланти

«Під час перших занять у мене навіть руки трусилися. Все ж я не професійний педагог і ніколи не вчила дітей. Та подолала страх, і усе вийшло. Бо як би це банально не звучало, та чужих дітей не буває» - каже дівчина.

фото Тетяни Дзями

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук