Дітям від змішаних шлюбів стане простіше отримати громадянство РФ

СвітНаталія Зубрицька, 22 січня 201310350
Дітям від змішаних шлюбів стане простіше отримати громадянство РФ
фото buymore.pro
Прапор РФ

Діти від змішаних шлюбів зможуть одержати громадянство Росії за заявою лише одного з батьків, без згоди іншого, як це потрібно сьогодні. За відповідний законопроект у першому читанні проголосували 444 депутати російської Держдуми.

Як наголошується в пояснювальній записці, мета пропонованої законопроектом поправки до законодавства –   максимально спростити  порядок отримання російського громадянства дитиною, яка проживає за кордоном і один з батьків якої є громадянином РФ.

«Необхідність поправки обумовлена тим, що на сьогодні у разі конфлікту в сім'ях вимога федерального закону «Про громадянство Російської Федерації» про обов'язкову згоду батька-іноземця часто стає непереборною перешкодою для оформлення російського громадянства дитині, яка проживає за кордоном і є іноземним громадянином або особою без громадянства, у якої один з батьків має громадянство Російської Федерації, а другий – іноземний громадянин», – йдеться в документі.

Наголошується, що в такій ситуації відсутність у дитини російського громадянства приводить до неможливості захисту її інтересів з боку РФ (зокрема,  з допомогою надання дипломатичної і консульської підтримки), а також істотно утрудняє реалізацію батьком-співвітчизником хоч мінімального обсягу батьківських прав, які гарантуються законодавством Росії.

Підкреслюється, що скасування вимоги про отримання згоди батька-іноземця наполегливо ініціюють організації і приватні особи з числа співвітчизників, які проживають за кордоном. При цьому є низка нашумілих  конфліктів, при врегулюванні яких чинник наявності або відсутності у дитини російського громадянства зіграв першорядну роль. Таким чином, внесення пропонованої поправки дозволило б  створити додатковий механізм  захисту інтересів російських громадян, що проживають за кордоном, а також посилило б зусилля Російської Федерації щодо налагодження і розвитку тісніших зв'язків із зарубіжними співвітчизниками.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук