Дизайн Zero Waste: 6 нових будівель із використаних вікон і дверей
Коли матеріал стає застарілим і зношеним, багато-хто віддає перевагу просто викинути його на звалище та купити новий. Але в більшості випадків такі матеріли можна відремонтувати, переробити чи використати в новому амплуа.
ArchDaily зібрав кілька проектів, які дали нове життя старим вікнам і дверям завдяки інноваційному дизайну. Для їхнього повторного використання важливо, щоб вони лишалися цілими під час і після монтажу.
Digital City в Іспанії
Фото ArchDaily
Фото ArchDaily
Будівля мала бути пристосована для того, щоб розмістити центр обробки даних, яких працював до Середземноморських ігор в Альмерії у 2005 році. Вона стала частиною проекту «Цифрове місто» і зараз використовується для автоматичного регулювання комунікацій та різних муніципальних об’єктів.
Ella Dining Room and Bar у США
Фото ArchDaily
Ресторан у центрі Сакраменто в Каліфорнії відкрили у 2007 році неподалік капітолію штату. Власники хотіли, щоб він став «вітальнею міста», міською оазою, куди зможуть прийти відпочити після робочого дня законодавці та інші мешканці міста. Дизайнери поєднали та синхронізували в інтер’єрі простоту і складність, традиційне і сучасне, зокрема, використавши 500 антикварних угорських віконниць в декоруванні стін та стелі.
Cubo House в Австралії
Фото ArchDaily
Фото ArchDaily
Архітектори відреставрували у Мельбурні двоповерховий будинок-терасу, який входить до спадщини вікторіанської епохи, і перетворили його на зручний будинок для молодої родини. Частину матеріалів віддали на переробку, проте багато з них використали в новому дизайні. Старі вікна перетворили на особливу освітлювану стіну, залишки балюстради на сходах використали для дитячого ліжка та столярних виробів на кухні.
Vegan House у В’єтнамі
Фото ArchDaily
Фото ArchDaily
Старі віконниці надають зовнішньому фасаду будинку виразний вигляд. Такі типи жалюзі є звичними у В’єтнамі протягом десятиліть завдяки вентиляції, яку вони забезпечують. Вони розташовані на фасаді таким чином, щоб надати йому багатобарвності, одночасно поєднуючись із антикварними елементами навколишньої території.
Kamikatz Public House у Японії
Фото ArchDaily
Фото ArchDaily
Містечко Камікацу пропагує принцип Zero Waste та намагається стати суспільством переробки. Місто вже досягло 80% рівня переробки шляхом сортування своїх відходів за 34 категоріями. Натхненні принципом мінімуму відходів бізнесмени реалізували проект, у якому об’єднали магазини, пивоварню та паб, назвавши його громадським будинком. У його оздобленні використали віконниці і вікна із занедбаних будинків міста.
Collage House в Індії
Фото ArchDaily
Ідеєю проекту були переробка та колаж різними способами – як фізичного (матеріалів, енергій), так і нематеріального (історії, космосу, спогадів). Фасад зі старих вікон і дверей, врятованих зі зруйнованих будинків у місті, задає тон тому, що лежить усередині. Це фон для вітальні з відкритою стелею, яка контрастує з білою мармуровою підлогою.