Для музею Грушевського у Львові створять тривимірні моделі пам’яток

Додаток доповненої реальності для експонатів розроблять для смартфонів на платформах Android та IOS

КультураОрися Шиян, 25 червня1700

24 червня у Державному меморіальному музеї Михайла Грушевського у Львові презентували проект «Створення смартфонного додатку доповненої реальності для експонатів Львівського музею Михайла Грушевського», який реалізовують за підтримки Українського культурного фонду.

Проект передбачає створення 20 тривимірних моделей. Серед них ‒ меморіальна вілла та речі родини Грушевських, а також львівський пам’ятник, присвячений історику. Всі тривимірні об’єкти будуть зібрані у наборі листівок.

«Використовуючи камеру смартфона, відвідувачі зможуть безкоштовно завантажити створений додаток для перегляду тривимірних моделей музейних предметів на відповідних листівках», ‒ розповіли у музеї.

фото музею Грушевського у Львові

«Меморіальні музеї доволі консервативні, адже створені на базі автентичних споруд, зокрема музей Михайла Грушевського розташований в автентичній віллі поч. ХХ ст., що належала історику. Тож насамперед маємо зберегти реліквію, але є й необхідність впровадження нових технологій в музейній роботі, щоб людям було ще цікавіше до нас приходити. І цього річ ми виграли грант на створення додатку з доповненої реальності у музеї», ‒ цитує координаторку проекту, ученого секретаря музею Софію Легін сайт Фотографії старого Львова.

Над проектом працювало ТзОВ «Скайрон». Для сканування пам’яток потрібно зробити маркування, геодезичну зйомку, лазерне сканування, фотографування за допомогою дронів та фотоапаратів.

Проект обіцяють реалізувати до 31 жовтня. Його вартість ‒ близько 500 тис. грн.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук