На піаніно Михайла Грушевського у Львові гратимуть діти
Інструмент першого президента України відновили за кошти добродія
Колись на піаніно, що стоїть в музеї Михайла Грушевського, грали дружина першого президента України Марія та їхня донька Катерина. Однак по тому роками воно було звичайнісіньким мовчазним експонатом родинного музею. І ось тепер за місяць часу його відновили, замінивши струни. Звучить, кажуть, перфектно, навіть має модератор.
«От що таке модератор? Це така кнопочка. Якщо її піднімаєш до верху, звучать три струни, а коли вниз ‒ одна струна. І так можна контролювати гучність піаніно. Можна грати, коли навіть у вас такі сусіди, що стукають в стіни», ‒ пояснила концертмейстер Зінаїда Шаргородська.
Пані Зінаїда вже цієї суботи, 17 листопада, за клавішами допоможе дебютувати в сольному концерті учню школи-інтернату імені Крушельницької Данилу. Він віолончеліст. 13-річний хлопець готує слухачам Баха, Гайдна, Шуберта.
«Ну, програми з конкурсами, як на весіллі, не буде, але буде моя гра. Я трішки хвилююся, хоч за вісім років гри на віолончелі, вже брав участь не в одному конкурсі, брав другі і треті місця», ‒ розповів юний віолончеліст Данило Іванишин.
Власне, батько Данила, теж музикант, і наважився відновити інструмент, знайшовши і оплативши майстра.
«Так вийшло, що нас усіх водили у музей Франка в радянський час, але ніхто не додумався, ясна річ, розказати, що сусідом Франка був перший президент незалежної України. Для нас було неприємним здивуванням, що ми такі невігласи. Живемо у Львові і не знаємо, де він, цей музей. Я би дуже хотів, щоб львів’яни знали, де є музей Грушевського. Відвідували і підтримували свою історію», ‒ пояснив батько Данила, віолончеліст Василь Іванишин.
Тепер в музеї концертуватимуть щомісяця діти, учні музичної коли.
«Щоб дітки вчилися виступати на публіці, щоб звикали до людей. І камерна атмосфера нашого музею, думаю, буде сприяти їм в цьому на початках їхньої музичної кар’єри», ‒ додала вчений секретар музею Грушевського Софія Легін.
Окрім того, на суботньому дійстві біля музею можна буде пофотографуватися на раритетному авто «Ford» 1912 року випуску.