У Львові відбудуться Дні європейської спадщини: 92 безкоштовні події
Для огляду відкриють прокуратуру, оглядовий майданчик вежі Корнякта, тролейбусне депо та маловідомі об’єкти
У цей вікенд, 11-13 вересня, у Львові відбудуться Дні європейської спадщини. Цьогорічною темою буде «Спадщина і освіта: уроки, які варто повторити», вона охопить рекордну за попередні роки кількість подій – 92. Участь у всіх заходах безкоштовна, але кількість учасників обмежена, зважаючи на карантин. 7 вересня організатори відкрили реєстрацію.
Під час проведення Днів європейської спадщини для львів’ян та гостей міста відкривають локації, до яких зазвичай немає доступу, а екскурсії проводять фахівці з різних сфер. Цьогоріч учасникам покажуть історичне приміщення обласної прокуратури, Львівської спецшколи №100 для незрячих дітей, оглядовий майданчик вежі Корнякта, тролейбусне депо.
«За десять років, впродовж яких ми проводимо Дні європейської спадщини, ми відкривали львівські підземелля, вежі, храми, закулісся театрів. Основна мета ДЄС — це не тільки відкривати нові місця, а й привернути увагу до таких об'єктів, які варто реставрувати, в яких варто вкладати кошти, адже вони мають великий туристичний потенціал», — пояснила в.о. начальника управління туризму Галина Гриник.
Гостям запропонують екскурсії, лекції, квести та майстер-класи, під час яких можна буде дізнатись про еволюцію освіти у Львові та оглянути мистецькі і архітектурні шедеври освітніх закладів. До прикладу, багаторічна учасниця ДЄС Наталія Зубик акцентуватиме на двох темах: таємного університету в умовах бездержавності та Торгово-промислової палати, яка також займалась освітою.
У п’ятницю, 11 вересня, учасникам розкажуть історію жіночої науково-виховної школи сестер-монахинь De Notre Dame, альтернативну освіту Івана Франка, а також ознайомлять як з давніми професіями (вагоновода та пивовара), так і сучасними – графічного дизайнера, покажуть процес виготовлення настільних ігор, ознайомляться з різними видами друку, естампними техніками.
У суботу, 12 вересня, львів’яни зможуть завітати в Художньо-промислову школу (коледж ім. Труша) і Торгово-промислову палату (обласна прокуратура), дізнаються про геральдику, фах фармацевта, скульптора, комп’ютерного інженера і архітектора. Недільна програма запрошує гостей на екскурсії про неформальні знання львівських хіпі, жінок в науці та старознаки на давніх освітніх закладах.
Анна Кіцілінська з управління туризму розповіла ZAXID.NET, що це десяті ювілейні Дні європейської спадщини у Львові. І цього року заплановано провести найбільшу кількість подій, порівняно з попередніми роками. Це буде 92 безкоштовні заходи протягом трьох днів. Серед них є програми для дітей і людей з інвалідністю.
З детальною програмою цьогорічних Днів європейської спадщини у Львові на три дні можна ознайомитися тут. Під кожною подією є опція реєстрації, до 10 вересня слід визначитись з участю і якомога швидше зареєструватися, оскільки кількість учасників невелика. Організатори максимально уникатимуть скупчень людей і просять всіх присутніх бути у масках.
Дні європейської спадщини започаткувала у 1991 році Рада Європи. Щороку у вересні ті країни, які приєдналися до Європейської культурної конвенції, показують учасникам маловідомі і закриті споруди, розповідають їхню історію.