ДНР впроваджує військово-польові суди і смертну кару

СуспільствоОксана Руда, 20 листопада 20147530

Самопроголошена «Донецька народна республіка» вводить у районах, в яких ведуться бойові дії, порядок організації та комплектування військових судів і судочинства. Про це повідомили у прес-службі ДНР.

Як йдеться у повідомленні, військово-польові суди призначаються в гарнізонах, з'єднаннях і військових частинах у складі не менше п’ятьох суддів, секретаря суду та секретаря судового засідання, причому один зі суддів призначається головою військово-польового суду. Створення військових судів, що не входять до системи військових судів ДНР, суворо заборонено.

Начальники військових формувань призначають для судочинства народних засідателів з числа військовослужбовців, відповідний список направляється голові військово-польового суду.

Голови військово-польових судів, в тому числі військовослужбовці - судді, призначаються на посаду та звільняються з посади розпорядженням «голови Ради міністрів ДНР» за поданням «голови Військового трибуналу» і підпорядковуються «голові Військового трибуналу ДНР».

«Під юрисдикцію військово-польових судів потрапляють такі справи, як: непокора наказу (розпорядженню) командира, вбивство, «державна» зрада, шпигунство, диверсія, умисне знищення майна, мародерство, розбій, грабіж, розкрадання і пошкодження військового майна, ухилення від військової служби або дезертирство; а також інші злочини і правопорушення відповідно до чинного законодавства», – йдеться в повідомленні перс-служби ДНР.

Військово-польовим судам підсудні злочини, скоєні військовослужбовцями на посаді до командира роти включно. Військовому трибуналу підсудні злочини, скоєні військовими начальниками на посаді від начальника служби (командира батальйону) і вище. Також Військовий трибунал ДНР розглядає в порядку нагляду справи за скаргами на вироки військово-польових судів.

У склад військово-польового суду увійде суддя і два народних засідателя з числа військовослужбовців, не зацікавлених у результаті справи. За клопотанням підсудного допускається розгляд справ колегією з трьох суддів військово-польового суду. При розгляді кримінальних справ, за якими міра покарання передбачає смертну кару, обов'язково участь має брати «державний» обвинувачувач.

«Вироки військово-польових судів не підлягають касаційному оскарженню і можуть бути скасовані або змінені лише в порядку нагляду. Про кожному вироку, який присудив до смертної кари (розстрілу), військово-польовий суд негайно надсилає офіційні повідомлення «голові Військового трибуналу ДНР» і «генпрокурору» в письмовій формі, які, в свою чергу, зобов'язані негайно організувати перевірку законності та обґрунтованості вироку», – зазначили в ДНР.

Якщо вирок буде визнаний незаконним, «голова Військового трибуналу» або «генпрокурор ДНР» повинні опротестувати його впродовж 7 днів. В цьому випадку вирок підлягає скасуванню, а кримінальна справа направляється на новий розгляд відповідним військовим судом в іншому складі суддів. Якщо протест не надходитиме – вирок буде приведений у виконання. Решта вироки набирають законної сили з моменту їх проголошення і негайно приводяться у виконання.

Нагадаємо, як заявив напередодні прем'єр-міністр Арсеній Яценюк, Україна не вестиме прямих переговорів з лідерами ДНР і ЛНР.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук