До 8 років ув'язнення може "світити" банкірам за неповерненням депозитів
Комітет з питань законодавчого забезпечення правоохоронної діяльності рекомендує Верховній раді прийняти за основу проект закону, яким за невидачу депозиту за першою вимогою пропонується карати штрафом або позбавляти свободи терміном до п'яти років. Як повідомляє Інформаційне управління ВР, на думку автора законопроекту, депутата Юрія Прокопчука, "необхідно встановити відповідальність за порушення законодавства у сфері злочинів проти власності, виключити ситуацію, при якій для вкладників власні кошти, розміщені на депозитах, стають недоступними".
Так, до Кримінального Кодексу можуть ввести нову статтю (Стаття 197-2. Невидача банківського вкладу, - ред.), якою передбачається, що:
- умисне порушення умов депозитного договору (невидачу банківського вкладу і відсотків за ним на першу вимогу вкладника) карається штрафом від 800 до 1 000 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або позбавленням/обмеженням волі терміном до 5 років;
- порушення, здійснене повторно або за попередньою змовою, або в крупних розмірах, спричиняє за собою позбавлення волі на термін від 5 до 8 років.
Згідно проекту, "діяння вважається вчиненим в крупних розмірах, якщо сума не виданого банківського вкладу і відсотків за ним на день звернення вкладника з вимогою про його видачу в двісті і більше разів перевищує неоподатковуваний мінімум доходів громадян".
Як інформує ТСН.ua , автор законопроекту відзначає, що ухвалення цих змін "додасть упевненості громадянам-вкладникам... і підтримає всю банківську систему, а в цілому і економіку України в період нестабільної економічної ситуації, а також стимулює суб'єктів банківської діяльності належним чином виконувати зобов'язання по збереженню і поверненню вкладів (депозитів) громадян".
Як вважають члени Комітету, ухвалення цього законопроекту "сприятиме вдосконаленню механізму кримінально-правової охорони прав учасників правовідносин у сфері надання банківських послуг, зокрема, в частині укладення договорів банківського вкладу".