До грудня перинатальний центр у Львові повністю підготують до зими

Головні новини Львова 29.10Ірина Ващишин, 29 жовтня 2015, 14:20 653 0

Львівський обласний перинатальний центр до кінця листопада мають повністю підготувати до зими: перекрити дах, вставити нові вікна, які уже є на будівельному майданчику, і утеплити стіни фасаду.

«Так ми законсервуємо будівлю на час зими і зможемо проводити внутрішні роботи всередині. А загалом зараз ще тривають загальнобудівельні роботи, роботи з облаштування інженерних мереж і нової теплотраси», – розповів директор філії підприємства-підрядника Тарас Погребняк.

Підрядник у перинатальному центрі залишився той самий, що і був від самого початку, коли у 2013 році лікарню за національним проектом почали демонтовувати. Там мали створити надсучасний медичний заклад. Однак через брак державного фінансування роботи майже повністю зупинились.

«Те, що підрядника не замінили, можливо, це і правильне рішення. Тому що зараз прийти комусь іншому і провести це розмежування і по коштах, і по технологіях – мабуть, було б дуже складно. Зараз роботи почалися доволі жваві. Принаймні, видно, що на будові є люди і техніка. А в попередні роки було 4-5 людей і охорона», – зазначила головний лікар Львівського обласного перинатального центру Лариса Янів.

Є гроші – немає проблем, кажуть будівельники. Біда в іншому – надійшли вони, як завжди, наприкінці року: 45 млн грн від держави і 1 млн – від обласної ради.

Проте ці кошти не були розраховані на реконструкцію лікарняної котельні, каналізації та на благоустрій території. А без цього навіть відремонтовані корпуси перинатального центру працювати не зможуть.

«Тут і бойлери настільки застарілі, що вони не мають можливості, коли вмикають централізоване опалення, подати одночасно і тепло, і гарячу воду. Тобто вони дають щось одне – або тепло, або гарячу воду. А для функціонування системи потрібно і одне, і друге, і цілодобово», – наголосив заступник головного лікаря обласного перинатального центру Орест Блащак.

Скільки ж коштуватиме відновлення котельні та каналізації – кошторисники лише взялися порахувати. А хто платитиме за ці роботи – поки що невідомо.

Тим часом, за проектом, повністю відбудувати і запустити перинатальний центр мають наприкінці 2016 року.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук