До Львова приїхав відомий французький гумористичний художник Габс

Свою творчість презентує в університетській бібліотеці на Драгоманова

Головні Новини за 16 березняМарічка Крижанівська, 16 березня 2015, 20:16 668 0

У цього чоловіка незвичне захоплення. Офіційно він малює гумористичні малюнки для періодичних видань, серед них популярний "Ле Новель Обсерватор". Але приватно, у вільний час, ілюструє поезію, причому малює уже в надрукованих старих книжках.

Габс розповідає: "У Франції книжка - це святе і не можна писати по ній. Але я беру книжки кишенькового формату, не дорогі, тому можу собі дозволити у них ілюструвати.  Можливо, я  не один, але маю таке відчуття, що у Франції лише я таким займаюся".

Розмальовує і класиків, і сучасніших авторів. Видає також пародії на стосунки у суспільстві.

Директор "Французького Альянсу у Львові" Бернар Уліат розповідає, що Габс дуже відома людина і не тільки своїми ілюстраціями до поезії, але й збірками, де у малюнках він показує пародії на стосунки між роботодавцями і працівниками у різних галузях.

Робити помітки у книжках людство почало дуже давно.

Для виставки із фондів наукової бібліотеки витягли видання 18-20 століть із творами класиків Віктора Гюго, Гійома Аполлінера, Артюра Рембо. Автори французьких гумористичних жанрів зауважують, що трагедія із журналом "Шарлі Ебдо" на свободу слова не вплинула.

"Свобода слова завжди існувала у Франції, ще від Рабле. І вона далі продовжується. Єдине, можливо, трохи уважніше ставитимуться до того, що кажуть і що малюють", - пояснює Габс. - "Але я спокійний, і знаю, що свобода слова у нас завжди була і завжди буде".

 

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук